Kokkuvõte

Ahoi, mina siin (ja puhun nurgast ämblikuvõrke) 😀

Täpselt nii palju panin 29. aprillil kirja, sest plaanisin endast elumärki anda. Sinna paika see jäi, sest arvatavasti miskit tuli vahele, kuid suurema tõenäosusega valdas mind “ma ei viiiiiiiitsi” tuju. Nagu kahjuks selle blogiga viimased paar kuud juhtunud on. Ma tõsiselt fännan inimesi, kes suudavad teha asju, sest peab või noh võiks. Tavaelu ja tegemised suudan ma ikka ära teha, aga lihtsalt muud asjad on teinekord selline eneseületus, et noh jubeeee.

Igatahe, aprillis käisime pea kaks nädalat Eestis. Mina olin lastega 12 täis päeva kohapeal, Miku seal vahepeal nädalakese. Palju me seekord ringi ei käinud ja plaaninud kokkusaamisi, sest oma toimetusi oli mõnusalt. Sinna minek oli seekord seiklus, sest lendasime Manchesteri kaudu vahemaandumisega Frankfurdis, sest Lufthansa pilet tuli mõistlikuma hinnaga kui Ryanair. Jep, nii imelik kui see ka ei tundu. Aga, meie väljalend oli kell kuus hommikul ehk pidime olema lennujaamas kell neli hommikul ehk plaanisin sõitma hakata ühe paiku, sest puhast sõidu aega on selline 2.5 tundi ja teades Piigat, siis pidin arvestama igaks juhuks ka peatusega, missest et oli öine sõit. Lapsed läksid tavapärasel ajal magama ning Piiga ärkas ise keskköö paiku nagu ta tavaliselt teeb. Andsin talle sooja piima ja panin riidesse, sest polnud mõtet teda uuesti magama lasta. Noorhärra ärkas ka hästi ning sõit võis alata. Kui Noorhärra jäi kohe magama, siis Piiga hakkas jaurama … kuniks umbes peale tunnikest sõitu lihtsalt oksendas enda ja oma istme täis. Ma ei tea, miks, sest tal pole kunagi enne niimoodi juhtunud ent hea oli, et meil seda varuaega peatuseks oli 😀 Õnneks juhtus see kõik ühe puhkeala läheduses, seega sain end kohe sinna keerata ning last kasima hakata. 20 mintsa hiljem olime uuesti teel ent seekord panin Piiga kõrvalistuja istmele, et tal natukenegi kindlam oleks olla. Olen aru saanud, et pimedas sõit talle mingil põhjusel ei meeldi. Edasine sõit sujus ilusti ning nii lennujaamas olemine kui lennud läksid suht okeilt. Ma eeldasin, et lapsed (eriti Piiga) ikkagi magavad, aga ei. Tegid kiire iluuinaku esimese lennu lõpus 10 mintsa ja kõik. Igatahes kui me lõpuks lõunapaiku Eestis maandusime, oli Piiga ikka nii sooda ja üleväsinud, et jäi autos kohe magama ning magas kodus mitu tudi edasi. Igasugune transportimine voodisse teda ei morjendanud (tavaliselt sellist asja teha ei saa). Minul oli okei olla kuniks pärastlõunani, siis lõi väsimus (olin selleks hetkeks üleval olnud u 30 tundi, sest kodus tukkusin võib-olla paar tundi) ja paar klaasi veini korralikult. Saabumise päev oligi selline munemine ja tsill. Tagasitulek läks isegi hästi ja kiirelt, kuigi pelgasin seda väga. Lihtsalt üks puberteet rikkus tuju korralikult ära, aga sellest allpool.

Eestis olles tähistasime perekondlikult kahte ümmargust sünnipäeva, kolmandast peost pidime kahjuks loobuma. Üks pidu oli aktiivsem ning sisaldas nii kanuutamist kui sauna ja ujumist, kuid meie Mikuga ei saanud kahjuks 100% selles osaleda, sest elu mängis vingerpussi ning minu vanemad, kes pidid lastega koju sõitma, et me saaks Mikuga kauemaks jääda, jäid haigeks. Teine tähistamine oli mõnus grill pere seltsis.

Lunastasime Mikuga ka oma jõulukingi ja saime kahekesi natukeseks eemale vanemate rollist ja olime Viiking Spas Pärnus. Mega vajalik ja täiega nautisime. Seda enam, et Miku ei ole kunagi suur spa fänn olnud, kuid isegi temale meeldis see väga. Nimelt, kui meie eestlastena oleme harjunud, et spaa on valik saunasid ja basseine, tihtilugu ka ööbimine hotellis ja korralik hommikusöök, siis inglastele seostub see päevaga täis protseduure ning kui veab, siis ujulat tava- ja aurusaunaga ning suur bassein (teinekord ka mullikas). Ehk hoopis midagi muud ja ausalt, mina ka ei vaimustuks sellest. Inglastel pole ka ju saunatamise tava, kui eestlane on paljuski selle keskel kasvanud. Viikingis oli mõnna, kasutasime ohtralt võimalust spa-baarist jooke tellida ja vees tšillida. Õhtul käisime veel väljas söömas, sest kuigi meil oli hotelli õhtusöök hinna sees, siis valik oli ikka väga kesine, selline korralik 80. söökla toodang. Seda ütlen mina, kes toiduga ikka üldse pirts ei ole. Hommikusöök oli ok, aga ootasin siiski midagi vingemat. Eelmisest külastusest 5 aastat tagasi oli just söögi osas väga head mälestused.

Siis saime ühe sõprade grupiga kokku, et grillida ja munadepüha pidada (korraldasime lastele ka munajahi) just seetõttu, et eelmisel suvel jäi samalaadne üritus meie pere jaoks väga lühikeseks tänu Miku haiglaseiklusele. Üks sõbrannadest on aastatega kogunud erinevaid üllatusmunade plastikümbriseid erinevas suuruses ja nii me klapitasimegi 12 munakest kokku. Lisaks pisikesed sokolaadimunad niisama leidmiseks. Kui ma õigesti mäletan, sai iga laps ühe nimelise muna, kus oli kleepse, tatokaid, õhupalle, tüdrukutele juukseklambreid ja poistele pisikesed mudelautod ning lisaks igale lapsele nimetu muna, kus sarnast nänni veel. Lastele väga meeldis.

Seekord külastasime oma perena Lennusadamat, mis on lihtsalt ideaalne vähemalt meie perele. Miku ja Noorhärra uurisid eksponaate ja erinevaid tegevusi, sest noh tehnika ja masinad. Meie uitasime Piigaga niisama ringi, sest ruumi ju oli. Tegelikult nägi see uitamine nii välja, et tema lihtsalt jooksis meeletult ringi ja mina jalutasin talle järgi. Lisaks käisime vanalinnas ja sealsetel kolmel vaateplatvormil. Viisime lapsed ühel õhtupoolikul ka Lohesaba mängumaale möllama. Mega lahe koht ja no see, mida piletiraha eest saab, vabsee korralik diil ikka 🙂 Alguses, kassas olles, tundus piletihind natike krõbe, aga meie ei suutnud sealse paari tunni jooksul kõike läbigi uurida, seega kindlasti läheme sinna tagasi.

Siis tundsime ühel hetkel, et me oleme ikka korralikud rikkurid, sest pidin ostma lastele riideid. Kui ma tavaliselt olen tuntud ülepakkijana, siis seekord valisin asju nii, et Noorhärral oleks kaasas pigem linnariided, sest vanemate juures on korralik varu trööpamiseks. Piigale võtsin kaasa viis erinevat komplekti mõttega, et pesumasin on olemas ja kui väga häda käes, siis poed ka. No kuskil poole peal olles oli selge, et vaja on juurde asju, sest kuigi pesumasin huugas põhimõtteliselt iga päev, siis asjad ei kuivanud nii kergelt ära ja ikka oli jama. Ma ei käinud küll hullkallis poes (kodu lähedal on Magaziin) aga ikkagi panime 70 eurot magama nagu naksti :S

Lõpetuseks, ma olen muutunud välismaal elades. Ma ei tahaks öelda, et minust on saanud pehmo, aga eestlaslik otsekohesus mõjub küll teinekord ebaviisakusena. Näiteks olime linnas ja ootasime trammi peale minekut, kui järsku haarab vanem naine minu käest kinni ja ütleb vinguval häälel, et “aidake mind trammi, ma ise ei saa“. Iseenesest ei ole mul aitamise vastu midagi ja näha oli, et ta maadles tasakaaluga astmeid mööda liikudes ning trammis oles ta muidugi tänas, aga tollel hetkel kui ta mind käest haaras, oli mul Piiga puusal ja see haaramine tuli nii ootamatult. Miks ta ei oleks võinud ette küsida, et kas saaksite aidata? Või olime poes kassas ja ootasime oma järjekorda. Noorhärra tahtis käru viia tagasi hoidu ent kuna meie ees olev naisterahvas asjatas pikemalt, siis palusin tal oodata, kuni ta on lõpetanud. Jätkasin meie ostude lindile panekut, kui kuulen seda naist käratavat, et “no tõesti ma ei saa ennast peenemaks teha“. Mis oli juhtunud, oli see, et Noorhärra ikkagi hakkas käruga temast mööda trügima ja muidugi ma pahandasin temaga, eriti veel kui just sai öeldud, et palun oota. Hiljem tundsin end pahasti, sest tegelikult oleks võinud see naine liikuda kassa otsa ja seal oma ostud kotti panna (nagu enamus inimesi teevad), eriti kui ta nägi, et tegu on ju lapsega, selmet otsustas tema olla kangekaelne. Ausalt, ma tegelikult oleks pidanud temaga hakkama pragama ja oma last kaitsma! No ja siis see pubekas. Esimene lend Tallinn-Frankfurt. Kuna Piigale ei ole veel eraldi istekohta ettenähtud, siis ta lendab minu süles ent lastega pered lastakse ju lennukile esmajärjekorras ning nii ma olen tavaliselt “laiutanud” ja vabadust nautinud kuni pinginaaber saabub, (minu lapsed ei ole lihtsalt sellised, kes kaks tundi liikumatuna lennukiistmel istuvad) ja siis lapsed vangistanud. Saabub pubekas ja ütleb suhteliselt üleolevalt, et tema koht on siin ääres. Naeratasin ja ütlesin, et muidugi, ma kohe kolin enda istmele. Võtsin Piiga sülle, kes parajasti laste krõpse sõi ja istusime. Paar minutit hiljem pahandab pubekas, et ma ohjeldaks oma last, sest ta on juba kolm krõpsuplekki tema valgetele pükstele teinud. Einojah, mul on ilmselt mustkuntsnik peres kasvamas, sest kolme plekki ta kohe kindlasti ei teinud. Ühe tegi, mida pubekas terve lennu meeleheidlikult hõõrus ja puhtaks üritas saada. Tegelikult tegi asja veel hullemaks. Muidugi ma vabandasin ja emana oli mul paha tunne, sest “näe, ei suuda oma lapsi ohjata ja need rikuvad nüüd kaasreisija riided ära”, aga teha nagu ka midagi ei olnud. Oleks see pubekas normaalse suhtumisega olnud, ma oleks andnud talle niiskeid salvakaid. Igatahes, tippude tipp oli see, kui pubeka sõbrad möödusid, kõigepealt mind pika pilguga mõõtsid ja siis pubekale “edu” lennureisiks soovisid .Nagu päriselt?!?! Niimoodi avalikult teedki? Ma ainult loodan, et nemad lapsevanematena kunagi tulevikus oskavad palju paremini ennast ja oma lapsi kantseldada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s