Eurovisioon, I poolfinaal

Ma ei ole sel aastal end üldse Euroka lainele saanud, kuigi olen ju end keskmisest suuremaks euroka fänniks pidanud. Esimese põntsu andis Eesti Laulu tulemuses pettumine, lisaks veel fakt, et nüüdseks on igasugune põnevus ja ootusärevus tänu info ja interneti levikule täielikult ära võetud. Ma liitusin mingi hetk feissaris ühe euroka fännilehega, just et saaks näha, mida muu maailm Eesti lugudest arvab. See oli juba mitu aastat tagasi ning alguses oli täitsa mõnus selle liige olla. Aga viimastel kuudel muutus sealne elu ikka korralikuks perekoolilikuks ärapanemiseks, et ma lihtsalt lahkusin. Tunduvalt mõnusam on olla nüüd, sest pidevalt ei viska mingeid pseudoprobleeme mulle feissaris ette 😀 Aga mis selle aasta lugudesse puutub, siis mingi hetk kuulasin paari popurriid, et millised lood on võitlemas ja kuhu oli Eesti paigutatud ent see oli ka a la märtsis. Sealt jäi meelde, et Rootsi oli ok (sellele on juba trofee ju kaela riputatud ka) … ja kõik. Lisaks on kõrvu jäänud, et Soomele ja Norrale ennustatakse edu, Eesti on seal kuskil keskel. Ja oli vist Horvaatia (või Serbia), kes sai korralikult puid alla, kuna tegu sõjateemalise loo. Igatahes olen ma suhteliselt puhas leht tänast võistlust vaatama hakates ja nagu ikka kommenteerin samal ajal kui esinemised käivad ja lõpuks panen kokku oma 10 lemmikumat.

Norra – hea lugu ning show, täitsa aru saadav, miks loole edu ennustatakse.

Malta – nooo saksofon läheb mulle alati peale. Laulja oleks võinud mõne parema ülemise poole riietumiseks valida 😀 Nagu öeldakse – küsi ja sa saad 😀 😀 😀 Iseenesest lahe, et tuba on erinevateks tubadeks jagatud, midagi uut.

Serbia – no kohe ikka väga väga igav lugu… Kahju, et edasi ei saa kerida.

Läti – algus on mõnus, lätilikult natuke omamoodi ja teistsugune lugu. Parem igatahes kui Serbia.

Portugal – tavaliselt on Portugalil ikka väga igavad lood. Eelmine aasta siiski mitte ja seekord on ka pigem kuulatav lugu.

Iirimaa – okei, kostüüm püüab muidugi pilke 🙂 Lugu on iseenesest mõnus.

Horvaatia – oh mu vaesed silmad ja kõrvad … :S :S :S Kas see oli tõesti kõige parem valik, mis neil oli ??? Ma mõtlesin esimese minuti juures, et ega enam hullemaks minna saa. Aga noh, sai küll 😀 😀 😀

Šveits – igav. Lauljal on muidugi hea hääl, aga see on ka kõik.

Iisrael – lugu hakkab elama natuke liiga aeglaselt, aga iseenesest okei. Ei, soolotants ikkagi keeras asja pekki 😀

Moldova – mikker ei ole vist korralikult sisse lülitatud, et algul ei tulnud sõnad üldse läbi. Jala paneb ikkagi tatsuma.

Rootsi – on jah hea lugu ning hääl on Loreenil muidugi vägev. Sõnadest on lihtsalt raske aru saada.

Azerbaidžaan – üllatuslikult mulle meeldib.

Tšehhi – nagu öeldakse, ei ole minuteetassike. Käisin vahepeal vetsus hoopis.

Holland – noup, jälle üks igav lugu.

Soome – mida pekki, minuarust parim lugu esimesest poolfinaalist. Ja ma ei ole kunagi arvanud Soome lugudest nii hästi.

Panin mina siin riike kirja ja no ma ei saa isegi kümmet kokku. Seega meeldejäävad lood sellest poolfinaalist olid Norra, Portugal, Iirimaa, Moldova, Rootsi, Azerbai∂zaan ja Soome.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s