Eesti Laul 2023, finaal

Jipikajee, ongi laupäeval juba finaal. Ma arvan, et live’s vaadata ma seda ei saa, sest Miku on tööl ja lapsed minuga ning ajavahe eksole. Aga omad kommentaarid ja ennustused/mõtted panen ikka kirja. Seekord kuulan ja vaatan finalistide poolfinaalide esitusi.

1.Meelik “Tuju” – lugu iseenesest on okei, laval toimuv igav 😀 Otse laulda nad oskavad. Kogu esitlust oleks võinud näidata värvilisena.

2.Inger “Awaiting You” – Üks Inger keerleval laval tugutooliga suudab ka rohkemat teha kui neli pillimeest eelmises loos 😀 Jällegi, lugu on hea ja laulda Inger oskab. Huvitav, kas tal lõpuks sellest tiirlemisest ja pöörlemisest peak ka ringi käis 😀 😀 😀

3.Janek “House of Glass” – hm, siiani tugevaim otselaulmine ma ütleks. Ainult et, mida ta vehib selle käega koguaeg 😀 Janek oli üks esimesest kolmest loost, mille endale Youtube’i playlisti lisasin. Endiselt arvan, et hea lugu.

4.Elysa “Bad Philosophy” – okei, Elysa tundub olevat kergelt närvis hääle järgi. Ja see efekt, kui kitarripoisid ta peakohale tõstavad ning keerutavad, ei tulnud ka nii hästi välja, just et oleks keerlemist näha. Trummar on lahe. Tundub, et jalad harkis tantsimises on eeskuju võetud rootslannadelt, sest nii Shalene kui Sandra tegid täpselt seda sama liigutust 😀 Tahaks küsida ka kaamerameestel, et kas kuskilt kõrgemalt anti käks igas loos vähemalt korra kellegi varbaid/jalalabasid näidata??? Iseenesest kuulatav lugu.

5.M Els “So Good (At What You Do)” – see oli samuti üks esimesi lugusid, mida hakkasin kordama ja kordama. Esitus on hea, laulja minu arust laulab veidike liiga kinnise suuga, et kohati ei saa sõnadest aru. Lavaline liikumine võiks veidike sujuvam olla 🙂 Kas muidu kõik sooloartistid pandi sellele valgele kõrgemale ümmargusele lavale seisma/istuma/esinema?

6.Bedwetters “Monsters” – minu ikkagine lemmik. Ainuke lugu, mille sõnad netist üles otsisin ning esimesena rändas ka playlisti. Muideks, avastasin päris mitu lugu nende repertuaarist, mis väga meeldima hakkasid. Esinemine oli hea, kuni teise salmi alguseni, kui Joosepil mingi hetk õhk otsa sai :S No ja see lõpupoole naerma pahvatamine ka just ilus olnud. Aga muidu meeeegaaaa 😀 Kostüümid meenutavad natuke Lordit (sest koletised eurovisioonil), muusika veidike The Rasmust ning lugu ise Good Charlotte’i. See kuidas alguses suudab Joosep tasakaalus olla selle kaherattalisel asjal ja laulda ning sünkroonis peavehkimisest ma ei räägigi 😀 Saate ikka aru, et ma veits elevil olen jah 😀 😀 😀

7.Andreas “Why Do You Love Me” – hästi mõnus lugu kuulata, ka live’s. Sellele loole nagu ei oskakski lavalem idagi juurde panna. Mõnna.

8.Alika “Bridges” – ei ole midagi parata, lugu on hea ja esitus on tugev. Nüüdseks meeldib ka mulle, mitte nii palju kui Bedwetters, aga meeldib. Lihtsalt, minu arust on vaja seda lugu paar korda kuulata, enne kui see meeldima hakkab ning laul ise ka edeneb ses mõttes aeglasemalt. Teades, kui palju lugusid on Eurovisioonil, ei saa olla kindel, et laulul on piisavalt aega meelde jääda.

9.Anett & Fredi “You Need To Move On” – no ei ole minu tassike teed see lugu. Nõustun, et Anett laulab hästi ja muusika on mõnus meloodiline, aga kui mul on valida, siis muudan taustamuusikat.

10.Ollie “Venom” – mulle meeldib, et kaks sellist raskemat lugu on ka finaalis. Väga hea lugu väga hea esitusega. Usun, et kindlasti jõuab esiviisikusse.

11.Mia “Üks samm korraga” – Mia laulab hästi, aga s´minu jaoks igav lugu.

12.Sissi “Lighthouse” – ilmselgelt oskab Sissi laulda ja väga hästi. Üksinda täidab ka lava ära. Hea lugu kuulata, aga minu playlistis veel pole.

Mulle tundub, et kohati läks kaameramehel/meestel midagi ikka väga sassi. Suvalised kaadrid jalanõudest või laulja vaatab kuhugi mujale üldse ning seal samas fokuseeritakse ühele tegelasele kui võiks efekti jaoks suuremat pilti filmida. Imelik.

Igatahes, kui nüüd ennustada, siis ilmselt suurfavoriit Alika võidab. Miks ka mitte, sest lugu on hea. Mina hoian siiski pöialt Bedwettersile, kuigi

Igatahes, kui nüüd ennustada, siis ilmselt suurfavoriit Alika võidab. Miks ka mitte, sest lugu on hea. Mina hoian siiski pöialt Bedwettersile, kuigi nad on pingereas vist teisesse poole üldsegi asetatud. Ma kardan, mis neile saatuslikuks saab, ongi see õhu otsa saamine ja naerupahvakas, sest välisžüriile saadetakse ju poolfinaalide live esinemisklipid. Aga nagu mulle kuskilt kõrva jäi, siis ega nad tulnudki Eesti Laulu võitma, vaid pigem suure hurraaga teatama, et nad on aktiivsemalt bändi uuesti tegemas. Eks paistab. Viimaseks pakun jääb kas Mia või Meelik. Superfinaali saavad Alika, Ollie ja Andreas. Bedwettersi superfinaali koha võtab ära nigel puntkisaak žüriilt.

Aga kui ma peaksin tegema enda TOP’i siis oleks see selline.

12 Anett & Fredi

11 Mia

10 Meelik

9 Elysa

8 Sissi

7 Inger

6 Andreas

5 Alika

4 Janek

3 Ollie

2 M Els

1 Bedwettes

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s