Noorhärra on kuuekas

Mhm, aeg on sealmaal aastas, et pidasime eelmine nädalavahetus sünnipäeva. Minu pisike beebi ei olegi enam nii beebi, juba kuuekas lõi ette. Kuna Noorhärra õige sünna oli nädala sees, pidasime sõpradega pidu nädalavahetusel. Seekord ei mässanud ma koduse peo ettevalmistustega nagu eelmisel aastal*, vaid broneerisin kümnele lapsele minigolfimängu, mis sisaldas endas nii raja läbimist kui sööki. Oleksin saanud tellida ka täispaketi ses mõttes, et peokoht oleks hoolitsenud igale lapsele antava kingikoti eest** ja lisaks oleksid nad medali saanud, kuid mulle tundus see kuidagi liigne luksus maksta 6 naela lisade eest. Ses mõttes mul veab, et üks sõbranna töötab mänguasju importivas firmas ja no tal oli ikka korralikult igasugu näidiseid üle. Saime nendest ilusti kotikese kokku nii poistele kui tüdrukutele, mina ostsin lihtsalt juurde suure shokolaadist medali. Lisaks tellis Miku emale ühe tuttava tordimeistri käest tordi, see on selline traditsioon juba, et vanaema kingib lapsele tordi ja no seekord oli tort ikka mega. Kuna Noorhärra jaoks on legod hetkel AjaO, siis sai ka tort vastava temaatikaga. Pidu ise läks hästi – mul oli alguses küll stressitase laes ning kannatlikkus viimase piirini viidud, sest noh Noorhärral oli oma arusaam, kuidas mängida tuleks ja see ei olnud selline traditsiooniline mängime korda-mööda ja ootame teisi ka järgi. Meil õnneks vedas, et golfirajal oligi ainult meie seltskond , seega kui need kevadised vasikad esimest korda aasale lahti lasti, siis ei seganud nad tegelikult mitte kedagi 😀 Ja tuli välja, et lastele väga meeldis ka. Söögiga läks nii, et kõik said kõhud täis ning neil jäi isegi aega veidike mängida. Või noh, nad tormasid mööda ruumi ringi, mis õnneks piisavalt suur oli. Vähemalt tordi lahtilõikamise ja sünnalaulu laulmise ajaks suutsid kõik maha rahuneda 😀 Õhtuks tulime meie juurde, kuna sõbrad Wiganist olid võtnud pika tee ette ja tundus nõme, kui nad kohe koju tagasi lähevad. Kuna Inglismaal tähistatakse ka bonfire nighti, käisime õhtul veel ilutulestikkugi vaatamas. Kingituste kohapealt juhtus kuidagi nii, et enamus kinke olid legode komplektid ja kusjuures veel sellised, mida tal veel ei ole, mistõttu terve eelmine nädalavahetus möödus Noorhärral legosid kokku pannes. Meie kinkisime talle suure rongikomplekti, mis jäi talle silma juba augustis Eestis olles ning kuna ta ka kolm kuud hiljem sellest rääkis, tundus nagu õige kingitus. Kõige parem on see, et meil ei ole veel kõik komplektid lahti tehtud, kuna mingil hetkel suutis ta mitu komplekti korraga avada ning otsustasime, et paneme poolikud komplektid ikkagi kokku enne kui uued avame.

Noorhärra õige sünna päev möödus suhteliselt tavaliselt. Kuna Miku oli tööl, siis hommikul ta Noorhärrat ei näinud. Seetõttu andsime ka oma kingi talle eelmisel õhtul üle ja mille kokkupanekut ta hommikul jätkas. Muideks, oli ta nii õhinas, et oleksime peaaegu kooli hiljaks jäänud. Koolis jagas ta klassikaaslastele kommi, õhtul kodus pani legosid edasi kokku ning täitsa õhtul tulid Miku vanemad koogile. Ses mõttes vaikne päev, aga kuna pidu oli ära olnud, siis ei osanud ka Noorhärra rohkemat oodata. Muideks, see oli nii armas, kui hakkasime talle omapoolset kinki üle andma ning ta lihtsalt tuli ja kallistas meid rõõmust teadmata, mis ta kingiks saab. Oskab teinekord ikkagi tänulik ka olla.

Nüüd saab paar nädalat hinge tõmmata, enne kui Piigale pisikese peo teeme.

*Eelmine aasta tegime Noorhärrale koduse piraadipeo. Ma ei mäletagi, kus see idee tuli, kuid igatahes piraadipidu ta tahtis. Korraldamine keeruline polnud, sest nüüd on ju meil internet, kus saab kõiki dekoratsioone tellida, muuhulgas ka ühekordseid nõusid ja õhupalle. Lisaks tellisin talle aardekirstu, mille sees kõigi laste peokotid ja hunnik väikseid shokolaadimünte. Kirstu ise pidid nad aardekaardi ja vihjete järgi üles leidma. See mäng oli peo hitt ka. Tol korral sai Noorhärra vahva piraaditordi ning paljud külalisedki riietasid end piraatideks. Kuna eelmine aasta oli palju sebimist, siis selle aastane pidu oli ju pm kõik minu eest tehtud ja kuidagi eriti kerge oli. Mul tekkis mitu korda enne pidu tunne, et olen midagi väga tähtsat unustanud 😀

**Kingikott ehk party bag on selline pisike kotike, kus on mõned asjad sees. Tavaliselt väike pliiatsite/kriitide komplekt, märkmik või värviraamat7värvimislehed, klepsud, mõnikord ka kommipakike. Ja neid antakse suhteliselt pisikesest peale juba kui aitäh külalistele, et nad peole tulid.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s