Eurovisioon 2022 I poolfinaal

Mul on tekkinud täielik kirjutamisblokk. Ideid on, millest kirjutada, aga no käsi ei tõuse lihtsalt läpaka järele haarama ning telefonis tippimist ma ka väga ei salli. Samas, europepu nagu ma olen ning pole seda kunagi ka varjanud, oleks päris nõme selle aasta võistluse kohta mitte midagi kirjutada. Oma mõtetes valmis muidugi see postitus juba aprilli algul, kui kõik võistluslood valitud, aga noh, kirja saab nüüd, nii umbes veerand tundi enne esimese poolfinaali algust.

Ühesõnaga, aprilli alguses hakkasin kuulama erinevate inimeste pingeridasid arusaamaks, kuidas Eesti lugu meeldib. Sellest tulenevalt jäid silma/kõrva ka mõned muud lood ning seetõttu lisasin esimesena oma Youtube’i eurolugude playlisti Rumeenia, Iisraeli, Norra ja Eesti lood. Jep, kõik kiired ja pigem diskokad lood. Muideks, ma pean eraldi lihtsalt mainima, et kuigi Norra lugu paljudele ei meeldi, siis minu arust peab ikka kuradima leidlik ja loominguline olema suutmaks Punamütsikese ainetel luua eurolugu sellest, kuidas proovitakse hunt veganismi pöörata ning selle looga võita kohalik euroloo valimine ja sõitagi lõppvõistlusele. Järgmise satsina jäid mulle kõrva Leedu (esmakordselt üldse), Küprose, Austria, Ukraina ja Albaania lood. Viimasena Serbia, Prantsusmaa, Kreeka, Montenegro, Bulgaaria, Austraalia, Soome ja Tsehhi lood. Tegelikult on sel aastal enamus lood kuulatavad ja olen päris mitu korda jalutades kuulanudki kogu kogumiku läbi. Ainukesed lood, millest fenomenist ma aru ei saa, on Itaalia ja Inglismaa, no ei ole kumbki minu maitse.

Sel aastal teen ka jälle nii, et kuulan lood live’s poolfinaalides ja kommenteerin, kuidas kogu mulje on ning kas võiks saada edasi. Ma ei ole kindel, et finaaliga sama teen, sest meil on külalised tulemas ja ilmselt oleks pääääääris nõme nina arvutis passida. Aga seda ma ütlen küll, et kui Ukraina peaks võitma, oleksin päris pettunud. Mitte et lugu on halb, vaid ilmselgelt oleks tegu halastusvõiduga tänu sõjale ja no igasugune pinge on ju ammu juba maha võetud, et kes siis ikkagi võidab. Aprillis ma isegi mõtlesin, et paneks kihlveokontoris panuse Ukraina võidule, sest tolle loo võiduprotsent oli pigem madal. Praegu ei ole üldse mõtet panustada.

Albaania – ma ei teadnudki, et korraldajate tantsijad esinejaid ka toetavad 😀 taustatantsijate kostüümidest võiks ju seda eeldada. Ma saan aru, et elame vabas maailmas ja kehapositiivsus jne … aga no laulja kostüüm ei ole ju kõige parem valik või mis? Muidu mulle see lugu meeldib ja laval ka tegevus toimub ehk et ei ole igav.

Läti – näed, saksofon on laval tavasi 🙂 See on ju läbi aegade kõige popim euroinstrument. Mulle meeldivad värvilised kostüümid … nagu puuviljasalat 😀 Tempokas lugu, eks paistab kas läheb üldsusele ka peale.

Leedu – oi kui palju sädelust on laval, nii kleidis kui tuledes. Mulle meeldib see lugu, aga kardan et üldsuse jaoks jääb liiga igavaks.

Šveits – lähivõte lauljast ja mulle jääb silma see hiiglaslik ristikujuline kõrvarõngas 😀 See on armas ballaad, mulle meenutab sellist lounge’likku olemist viiekümnendatest.

Sloveenia – oh see oli ka lahe lugu. Laulja tundub närvis olevat ja hääl väriseb väheke.

Ukraina – hihii, kui lahe roosa müts 😀 Mulle meeldib kui on nö traditsiooniline ja moderne muusika kokku pandud nagu selles loos. Ainuke asi, tahaks teada millest nad laulavad, sest mu ukrainakeel on veitsa roostes 😀 ja Inglismaa televisioon tõlget ei paku nagu Eestis on tavaks. Mulle meeldib see lugu, aga no publiku hullus on üllatav.

Bulgaaria – minu arust väga hea rokilik lugu, ma ei saa aru miks see pigem pingerea tagumises otsas on. Laval ja live’s see kahjuks ei mõju nii võimsana.

Holland – jälle üks natukene närveeriv laulja, aga mõnus lugu.

Moldova – need kutid ju laulsid Bukarestist 😀 Ja panid kohe saali tantsima.

Portugal – muusikaga tundub midagi lahti olevat … Portugal on üks riike, mille lood mulle tavaliselt ei meeldi, sel aastal meeldib. Lugu võiks edasi saada, aga no taustamuusikaga on midagi väga lahti.

Horvaatia – noh selline armas lugu ja laval nagu toimub ka midagi, samas ei midagi erilist.

Taani – hääl on veidike paigast, just selle tugevus? Iseenesest on ju naisrokkarid natuke teistsugune vaatepilt, aga mingid seaded on paigast ju, sest laulja hääl tuleb kohati nii vaikselt läbi, kuid muusika on taustaks kõvasti.

Austria – jälle on häälega midagi lahti, kas tõesti on laulja nii närvis? Natuke igav, et esinejad põhimõtteliselt ühe koha peal on terve loo aja. Lauljal tundub mega hea tunne olevat, et lugu lõpuks läbi sai 😀

Island – natike kantrivaibi selles loos, konkurent Stefanile 🙂 Ja minule samasse auku lugu nagu Holland ja Portugal.

Kreeka – see lugu mulle algul ei meeldinud ja algus on igav, kuid tegelikult on lugu tugev ja väga hea. Huvitav kas lava kujundus on mõeldud meenutama surnuaeda?

Norra – yeessh, kindlasti saab edasi 😀 Järgmine lugu, kus muusika/hääle vahekord on sassis. AInuke lugu, mis muige suule toob ja publike tundub meeldivat. Ainuke asi, mis häirib, on see teksti ilmumine ekraanile.

Armeenia – see oli ka armas looke, täitsa võimsa häälega on too laulja. Äkki saabki edasi.

Tahaks, et edasi saavad Albaania, Ukraina, Holland, Moldova, Portugal, Austria, Island, Kreeka, Norra, Armeenia.

PS! Keset võistlust tuli mulle just meelde, et nägin eile öösel unes, et olin Eurovisiooni lõppvõistlusel ja esindasin Eestit ning ma ei tahtnud üldse lavale minna, kuna olin mega närvis. Aga Stig Rästa ikka utsitas ja kannustas ja ütles et ma ei saa enam alt ära hüpata, sest ma pean laulma “Goodbye to Yesterdayd”. Endalegi üllatuseks oli mul väga hea laulu hääl 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s