Eesti Laul 2022 II poolfinaal

Kuna ma jätsin selle postituse tegemise suhteliselt viimasele minutile, siis ma ei kuulanud kõiki lugusid lõpuni. Mõnede puhul lihtsalt oli selge, kas see mulle meeldib või ei. Siin minu lühikesed kommentaarid ja lemmikud.

1. Jyrise “Plaksuta” – mõnus rütmikas lugu, mulle meeldib.

 
2. Maian “Meeletu” – järgmine rütmikas lugu ja jällegi meeldib. Isegi rohkem kui eelmine. Selline sõõm uuemat muusikat. Ainuke häiriv asi on eesti ja hispaania keele vaheldumine, eriti ühe salmi sees. Terve lugu võiks olla kas ühes või teises keeles.


3. Boamadu “Mitte kauaks” – tundub et raskem/rokilikum muusika eurovisioonil muutub üha tavapärasemaks. No ja jälle see lugu mulle meeldib. Kui niimoodi edasi läheb, siis mul on raskusi viie parima loo valimisega 😀


4. Evelin Samuel “Waterfall” – muidu on mulle Pajusaare/Pilvre lood meeldinud, aga see jääb kuidagi nõrgaks. Kui muidu heliloojate looming nö areneb, siis see on jäänud takerduma paarikümne aasta tagusesse aega. Kuulen sarnaseid käike Evelini kunagise võistluslaulu “Diamond of Nightiga“, aga eks see ole arusaadav, kui muusikaloojad on samad inimesed.


5. Black Velvet “Sandra” – meenutab mingit muud lugu, aga ei oska öelda mis. BV on mulle alati meeldinud, minu noorpõlvebänd. Võiks ju edasi saada, aga suurel laval ma ei ennustaks edu. Mulle meeldib.


6. Pur Mudd, Shira “Golden Shores” – ma tean, et Pur Mudd on väga populaarne Eestis, aga mina pole kunagi sattunud nende loomingut kuulma, seega minu jaoks uus artist. Hea lugu, aga kuidagi nagu kaob teiste laulude sisse ja minu jaoks väga ei eristu.


7. Jaagup Tuisk “Kui vaid” – mulle tema eelmine võistluslugu ei läinud üldse peale ja sellelt ei oota ka palju. Videot vaadates tekib küsimus, et kumb kumba kopeeris selle tagasilamamise asendiga, Stig Jaagupit või vastupidi? Ilmselt Stig kopeeris, sest video oli ju enne väljas. Lugu mulle siiski nii väga ei meeldi.


8. Minimal Wind ft. Elisabeth Tiffany “What To Make Of This” –  väga uimane lugu minu jaoks ja ei suuda lõpuni kuulata. Panin poole pealt kinni.


9. Stefan”Hope” – mulle on jäänud silma, et sellele loole ennustatakse edu. Täitsa kuulatav, et see väga väga meeldima hakkaks, peaksin seda mõned korrad veel kuulama.


10. Anna Sahlene “Champion” – loo algus lubab justkui tempokat lugu ja ma olen pettunud, et nii ei lähe. Jällegi kuulatav lugu.

Ma arvan, et selmet et ennustada, kes edasi saab, pean ma ütlema, kelle edasipääsule ma pöialt hoian. Seekordset valikut on keerukam teha, kuna okeisid lugusid on rohkem, kui esimeses poolfinaalis. Aga ma tahaks näha finaalis Jyrist, Maianit, Boamadu, Black Velvetit ja Stefan. Ilmselt saab edasi aga Jaagup Tuisk, seega ma ei oskagi öelda, kes minu valikust ei saa … äkki Black Velvet.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s