Inglismaa jalka EM finaalis

Jep, lisaks eurovisioonile, ei maga ma maha ka suuri jalkavõistlusi. Seda juba aastaid. Õnneks elan koos inimesega, kes samuti jalkat fännab, kohati isegi rohkem kui mina, sest ta elab kaasa ka kohaliku meeskonna hooajamängudele. Kui aus olla, siis minu jaoks on suur üllatus, ikka positiivses mõttes, et Inglismaa finaali sai. Meil on töö juures juba mitu korda korraldatud ennustusvõistlusi enne suurturniire ja nii ka seekord. Mina arvasin, et Inglismaa saab küll alagrupist edasi, kuid takerdub kaheksandikfinaalis, üldvõitjaks saab üldse Saksamaa ( ma olen alati suurturniiridel Saksa või väikeriikide poolt). Noh niimoodi ei läinud eks. Miku ennustas, et Inglismaal läheb paremini, aga ma ei mäletagi, kas ta neid ka finaali pani.

Igatahes, eilne mäng. Ma ausalt ei osanud valida, kummale rohkem pöialt hoida. Inglismaa on minu praegune koduriik (samal põhjusel hoian alati pöialt ka Rootsi meeskonnale) ning nad pole ammu suuremat turniiri võitnud või isegi finaali saanud. Viimati oli 1966 MM, mille nad ka võitsid ehk 55 aastat tagasi. Ja kes ei teaks KUI suur ja populaarne on jalgpall Inglismaal, justkui rahvussport ning uhkuse asi on jalkaturniiril edukas olla. Teiselt poolt oli Taani, pisike riik, kelle nii edukat teekonda turniiril ei osanud keegi ette ennustada, eriti pärast nende konarlikku algust. Ning mis mulle veel meeldis, oli taanlaste tagasihoidlikkus ja kaine mõistus. Kui midagi hästi tehti väljakul, siis lihtsalt kannustati üksteist, mitte ei mindud puhevile. Ausalt, kui taanlased esimese värava lõid, oli mul nende pärast hea meel ja ootasin salamisi inglaste vasturünnakut. Kui tuli viigivärav, olin pettunud 😀 Lisaajal antud penalti oli minu arust sest mõttes ülekohtune, et tegu ju lisaajaga ja taanlastelt justkui võeti võiduvõimalus ära, samas neile jäi ikkagi 15 minutit lüüa uus viigivärav ja nad oskasid rünnata. Nagu ma Mikule ühel hetkel ütlesin, nii kahju et mõlemad edasi ei saa. Finaalis olen kindlasti Inglismaa poolt, sest Itaalia on liiga edukas olnud 😀

Muideks, enne mängu ei olnud ma üldse kindel, et Inglismaa finaali saab ja just seda seetõttu, et neid peeti suursoosikuteks ja inlgased ise olid finaalikoha osas nii kindlad. Näiteks sain päeval sõnumi, et minu piimatellimus tuleb topelt, et piimamehe autojuhid saaksid pühapäevaöö vabaks ja Inglismaale rahulikult kaasa elada. Või et visati nalja ja ülemustel soovitati juba varakult arvestada paljude ootamatult haigeks jäänud töölistega. Ja seda kõike enne mängu avavilet. Sellest ma parem ei räägi kui ebaviisakas oli Inglismaa fännide poolt väljakul Taani hümni ajal buutamine nii kõvasti, et meloodiat oli väga raske kuulda. Ma saan aru, et üritatakse vastases ebakindlust tekitada, kuid kuskilt jookseb ka hea maitse piir.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s