Eurovision 2021 Finaal

Teeme siis viimase postituse sel aasta Eurovisiooni kohta, sest ilmselgelt ei jätnud ma lõpp-kontserti vaatamata. Vaatasin just oma mustanditesse ning olen pannud kirja järgmised mõtted. Esimeses poolfinaalis oli mul kaks üllatust – et Belgia sai edasi, aga Horvaatia mitte. Muus osas oli mul täitsa okei, Venemaa lugu isegi hakkas mingi hetk meeldima, niisamuti Ukraina. Pärast teist poolfinaali kirjutasin, et mulle hakkasid Moldova ja Island üha rohkem meeldima, Sveitsi lugu kasvas kuidagi ka sümpaatsemaks ning samuti Taani. Uku esitus oli ikkagi väga hea minu arust. Vaadates nüüd eesseisvat finaali, siis mind näiteks Itaalia ja Prantsusmaa ülikõrgelt hinnatud lood ei tõmba, UK lugu pole ma kuulnudki, Saksamaa on päris tobe ja Hispaania igav. Selles suhtes loodan, et võitja tuleb ikkagi emmast-kummast poolfinaalist.

Üldjuhul olen tulemusega rahul, sest võitis riik, mis A) ei ole ammu võitnud ja B) ei olnud mingi palaganni lugu, kus loo enda väärtus oli kaheldav ja võit tuli poliitilistel põhjustel. See selleks. Kuna Soomel oli päris sarnane lugu, siis mulle isiklikult sümpatiseeris just põhjanaabrite lugu. Esimest korda tegin ka nii, et panin oma märkmed kirja kohe peale iga loo lõppu, seda pole ma varemalt teinud. Siin nad on.

Küpros – üks lugusid, mis pärast esimest poolfinaali kummitama hakkas ja mulle täitsa meeldib. Eks ta muidugi meenutab Lady Gagat, aga no eurovisioon ei ole nüüd päris see koht ka, kus originaalmuusikat otsida 😀 Minuarust väga hea esitus ja mina hoian pöialt esimesse ossa koha saavutamise osas. Muideks Noorhärra pea käis ka kergelt loo taktis 🙂

Albaania – see lugu ei ole mul üldse meeles enne algust, kuigi mäletan et kuulatav see oli. Ahjaa, pärast kümmet sekundit algust tuleb meelde, oli küll võimas hääl ja hea lugu. See võib samuti kõrgel kohal lõpetada.

Iisrael – see oli samuti lugu, mis jäi mul kuidagi tähelepanuta, poolfinaalis oli kuulatav. Eks see lugu erinebki oma kõrgete toonidega, sest seda ju väga toonitatakse. Muidugi kui algust kuulata, siis ei tundu need kõrged noodid ikkagi kuhugi sobivat 😀 Ja siis need noodid tulevad ning mul tekib küsimus, et kuskohast nii kiitsakas neiu võtab jõu ja lihased sellised nodid välja kilada 😀 Ennustan kohta teises pooles.

Belgia – nagu ütlesin, siis minu jaoks oli selle loo edasipääs väga suur üllatus. Samas hea, et oli ka üllatusi poolfinaalis. Praegu kuulates hakkab isegi üha rohkem meeldima. Teistsugune lugu ja võib minna kas väga hästi või jääb viimaste sekka.

Venemaa – see edasipääs oli kerge üllatus, kuigi mulle see lugu isegi hakkas meeldima. Ja räpp vene keeles on täitsa huvitav. Jääb vast sinna keskpaika.

Malta – vot olen nõus, et suht Netta koopia, mina ei saa aru selle loo populaarsusest. Aga on ennegi igasuguseid tulemusi olnud, seega võimalik, et lõpuks võidab ka Malta. Arvestades kui kõrgelt seda lugu hinnatakse, siis vast esiotsa see ka tuleb. Esitus ju õnnestus.

Portugal – oli, on ja jääb minu jaoks igavaks looks, aga saan aru, et on päris populaarne.

Serbia – dsiisas, plastiknukud laval. No selline ülesüstimine käib, et ei ole ju ilus. Ja ma saan aru, et peaks lugu hindama, aga ise nad endid selliseks teinud on ja kutsub lihtsalt välimust kommenteerima. Lugu on minu jaoks mõnusalt tempokas ja kuulatva. Vast jõuab esimese kolmeteistkümne sisse.

Inglismaa – heh, täitsa esimene kord kui seda lugu kuulen. Noormees tundub veidike närvis, lugu kaasahaarav. Samas ma ei usu, et see väga kõrgele kohale jõuab.

Kreeka – lavashow oli äge, seda mäletan. Lugu kummitas ka vahelduva eduga reedel. Tegelikult mulle täitsa meeldib ja ei ole see laiv nii noodist möödas ka.

Šveits – selle looga on nii, et pärast video kuulamist olin pettunud. Ja siis tuli teine poolfinaal ning mulle nii hakkas see lugu meeldima. Loodan, et see võidab, just et tuleks üks mõnus kiuks sisse hetke ennustustele. Lugu on ju hea ka.

Island – hihii, teine lugu, millele võitu loodan. Just, et teistsugune ja Island pole kunagi veel võitnud.

Hispaania – see oli üks igav ballaad minu jaoks ja ei ennusta kõrget kohta. Aga miks mulle on meelde jäänud, et see on ballaad, päris rütmikaks läheb vahepeal. Siiski usun, et koht jääb teise poolde.

Moldova – jee tantsivad jäätised. See lugu mulle meeldis, kummitas reedel vahelduva eduga ja olin rahul edasipääsu osas. Ma võitu ei ennusta, aga kohta esimeses kolmeteitskümnes küll.

Saksamaa – issver, kuidas mulle see lugu ei meeldinud, just juurde tehtud video osas. Nüüd kuulates on täitsa okeika. Tantsivate sõrmede väärtus laval on muidugi omaette küsimus, a ju siis annab midagi esitusele juurde. Kõrget kohta ei ennusta.

Soome – lugu mulle meeldib ja usun, et pürgib kõrgele. Soomel tundub hästi minevat kui saadavad natuke vihased lood, eks paistab. Rahvale tundub väga meeldivat.

Bulgaaria – ja armas ballaad, aga mulle nagu ei läinud see lugu peale. Võimalik, et teised arvavad vastupidiselt, no ilmselt arvavadki sest lugu sai ju finaali.

Leedu – lahe naljakas lugu, ainuke Baltimaade esindaja sel aastal finaalis. Loodan neile kõrget kohta, ikka esikümnes, aga arvan, et pigem jäävad 20 koha ringi.

Ukraina – mul ei ole meloodia meeles, aga mäletan et mulle meeldis. Laulja kleit on lahe, nagu roheline paabulind oleks laval. Jällegi ilmselt tuleb päris kõrgele kohale ja jällegi publikule tundub meeldivat.

Prantsusmaa – ma saan aru, et kõrgelt hinnatud lugu, minu jaoks kuulatav aga ei ole päris see kõige kõige. Kommentaator just ütles, et Prantsusmaa ei ole võitnud a la 1977 aastast saadik, päris pikalt 😀 Nende võidu vastu ei ole mul ka midagi.

Aserbaidžan – mis teema nende idapoolsete riikide on, et saadavad Power Womanid nappides kostüümides lavale … ja rahvale läheb peale 😀 Mulle iseenesest lugu meeldib, aga nagu oleks seda juba korra või kaks laval näinud.

Norra – see lugu mulle meeldib, aga nagu kuskil lugesin, siis üha rohkem muutub oluliseks iga artisti kurblugu ja mind hakkas see häirima selle artisti puhul. Aga lugu on hea ja ilmselt teenib ta oma taustaga lisapunkte.

Holland – oh veel üks lugu, mida ma ei olegi kuulnud. Njah, lugu ei ole midagi erilist ja ennustan viimaste sekka.

Itaalia – no paratamatult ju hakkad võrdlema Soomet ja Itaaliat, mulle meeldib Soome lugu rohkem. Itaalia keel on lihtsalt nii mõnus kuulata. Arvatavasti tuleb kõrgele kohale, kuna on üks favoriitidest 😀

Rootsi – see lugu on hea, aga ma arvan et sel aastal kaob ta muude lugude sekka ära. Aga oli üks esimesi lugusid, mis mulle meeldima hakkas.

San Marino – kummitas mind samuti reedel, lugu on ju hea rütmikas. Mind pani muigama, kui tulid kommentaarid, et kuulsad artistid ei tohiks eurovisioonilaval esineda. Esiteks, ma polegi kuulnud sellest räpparist. Ja on ennegi ju kuulsaid artiste laval olnud, see ei garanteeri kohest edu, sest need lood on pigem kõik tagumisse otsa jäänud.

Mis ma veel lõppu tahtsin öelda, et on raske leida artisti, kes ei ole enne esinemist närvis, eriti kui on tegu võistlusega ja kaalul on edasipääs finaali. Teame ju isegi, et mõned artistid lintšitakse koduriigi meedia ja inimeste poolt korralikult ära, kui finaali ei pääseta või finaalis kuhugi tagumisse otsa jäädakse. Naljakas on ka see, kui mõni imestunult ja siiralt arvab, et oi stuudios osatakse nii hästi laulda ja siis laivis läheb esinemine pekki … päriselt ??? Vähesed suured staarid suudavad lavakontserdil pakkuda sama puhast kõla kui stuudios, seega olgem armulised eks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s