Eurovisioon 2021, II poolfinaal

Jätkame sealt, kus asi loogiliselt pooleli jäi ning kuulan üle kõik 17 lugu, mis teises poolfinaalis üles astuvad. Jällegi, kommenteerin oma esimesi mõtteid ja lisan lõppu nimekirja riikidest, kelle edasipääsuks päidlaid hoian. Üks riik on kindlasti Eesti ning mitte ainult selle pärast, et Uku ja olen eestlane, vaid ma tõesti arvan, et see lugu on piisavalt hea finaalis uuesti esitamiseks.

San Marino – argh, ma ei saa aru, mis osad teevad niiiiii pika sissejuhatuse oma loole :S Iseenesest hea rütmikas lugu ja jala paneb tatsuma.

Eesti – sõnu ei ole rohkem vaja, kindlasti hoian pöialt ja loodan, et esitus sujub viperusteta.

Tsehhi – okeika, algus on paljutõotav ja edasi kuulates ei pea pettuma. Mulle meeldib.

Kreeka – järgmine rütmikas lugu, Mul on hetkel tunne, et 10 loo valimine läheb raskeks, sest esimesed neli saadaks kõik edasi 😀

Austria – järgmine kuulatav lugu, kui see “amen” kordamine hakkab kergelt ajudele.

Poola – okei, ei kriibi väga kõrva lugu ja pigem teistest erinev, justkui natuke 80ndate nooti tuleb läbi.

Moldova – hihii, see lugu jäi mulle meelde, kui esimest popuriid vaatasin ja mitte loo end pärast, vaid et selles olid tantsivad jäätised 😀 Lugu on ka päris hea, kui neil on korralik lavashow taga, siis täitsa kift.

Island – mingil põhjusel hakkab mul kummitama eelmise aasta Islandi eurolugu iga kord, kui Islandi euroloole mõtlen. Ma ei teagi miks, sest oma mäletamist mööda ma ei kuulanud seda ühtegi korda tervenisti läbi ja ei meeldinud otseselt sealt ka midagi. Aga see lugu on teisugune, kuulatav.

Serbia – noh selline diskokas, kuulatav, kuid ma arvan et kaob üldise melu sisse ära.

Gruusia – liiga uimane lugu minu jaoks, või noh isegi ballaadi jaoks 😀

Albaania – jällegi, laul mis taustaks in täitsa hea.

Portugal – no ma ei tea, Portugal on tavaliselt see riik, mille lood mulle lihtsalt ei meeldi. Nii ka seekord.

Bulgaaria – järgmine igav lugu.

Soome – sellele loole ennustatakse kindlat edasipääsu finaali … ja ma saan aru miks. Mulle meenutab Limp Bizkiti loomingut ja mulle see bänd meeldis, nagu ka see lugu.

Läti – mis teema Lätiga on, et nad viimasel ajal nii kiiksuga lugusid saadavad? Ja kusjuures, üllatavalt saadab päris paljusid neist ka edu. Minu kõrvadele on selle aastane lugu kuulatav.

Sveits – algus on uimane, aga mulle on popurriist meelde jäänud, et see areneb edasi jõuliseks looks. Minu kurvastuseks, on seda uimasust tunduvalt tohkem kui mulle meeldiks ehk see meeldiv osa hakkab pigem loo viimases kolmandikus. Siiski, üleüldine pilt pigem pettumus 😦

Taani – nii lahe, et taani on oma keele juurde jäänud. Kogu lugu on kuidagi kerge ja rõõmus. Midagi mõnusalt teistsugust.

Seega loodan, et edasi saavad Eesti, San Marino, Tsehhi, Poola, Moldova, Island, Albaania, Soome, Läti ja Taani.

PS! Ma saan nüüd aru küll, miks öeldakse, et Eestil on raske San Marino ja Tsehhi vahel raske silma jääda, sest mõlemad on mõnusalt rütmikad lood, pluss Eesti ju esineb kohe alguses ehk nendel lugudel ongi üldjuhul raskem meelde jääda, kui ei ole tegu üleüldise lemmikuga.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s