Eurovisioon 2021, I poolfinaal

Hakkasin seda postitust kirjutama 4. mail ning vaatasin viimane kord üle 17ndal. Ütleme nii, et mida rohkem lugusid kuulasin, seda kuulatavamaks üldpilt muutus. Eks paistab, mis esimeses poolfinallis juhtuma hakkab.

Ma ei oleks kunagi osanud endast seda arvata, et pm kaks nädalat enne esimest poolfinaali, ei olegi mul kõik lood (mitmekordselt) läbi kuulatud 😀 Olen teadlikult vältinud seda, et hakkan neid kuulama ja siis hakkavad osad lood rohkem kummitama, kuna olen neid rohkem kuulnud. Seega otsustasin, et esimest korda kuulan kõik lood üks haaval läbi siis, kui hakkan kirjutama postitust lugude kohta. Mul ei ole lihtsalt vahepeal tulnud peale tuhinat selle postitusega pihta hakata. Niipalju siiski ei suutnud kiusatusele vastu pidada, et olen kuulanud ühekorra kokkuvõtvad poppuriid kõikidest lugudest ja ühekorra nii esimese kui teise poolfinaali osalejaid. Muidugi tundsin ära Eesti, Islandi ka (sest teadsin neil olevat sama artist kui eelmisel aastal ja tundsin artisti kiiksulikkuse ära), lisaks veel Rootsi (sest hoidsin nende loo valimisel mingi määral silma peal) ja Hispaania (puhtalt keele pärast). Kui hetkel nendele neljale loole mõtlen, oskaksin kaasa ümiseda vaid Eesti ja Rootsi lugu.

Seega, kuulan kõik lood esinemisjärjekorras läbi ja kommenteerin nii palju kui emotsioone tekib. Edasipääsejaid ma ennustama ei hakka, sest kui seda nüüd väga tõsiselt ette võtta, peaksin ilmselt uurima ka kihlveokontorite edetabeleid ja muidu üldsuse arvamust … a mul siiski on natuke paremat oma ajaga teha 😀

Leedu – algus on täitsa okei ja kaasahaarav. Selline keskpärane lugu, minu jaoks pigem kuulatav.

Sloveenia – naisballad jah. Meh, minu jaoks igav.

Venemaa – eem .. venekeelne räpp ?? Eks pulli on ka vaja teha 😀

Rootsi – liiga tüüpiline eurolugu, aga mulle meeldib.

Austraalia – algus oli igav ja edasi nagu ka ei meeldi. Tavaliselt on Austraalial pigem head lood.

Põhja-Makedoonia – igaaaaav. Lasin taustaks lõpuni mängida, sest noh kõik lood võiks ühe korra läbi kuulata.

Iirimaa – kuulatav, mitte midagi erilist, aga taustaks võiks ju käia

Küpros – algus meenutab mingit teist poplugu, aga ei oska öelda mis. Refrään meeldib, tegelt kogu lugu meeldib.

Norra – no see on parem ballad 🙂 Mulle meeldib.

Horvaatia – kuulatav ja hoogne, teistsugune eelnevatest.

Belgia – no ma ei tea, tundub jälle selline igav lugu. Mis mul viga on???

Iisrael – tundub lihtne diskokas millele ilmselt tehakse korralik lavashow juurde, muusika vähemalt eeldab seda. Minu jaoks keskpärane.

Rumeenia – jälle aeglane ballaad, aga midagi on nagu teistsugune, seda täitsa kuulaks.

Aserbaidžaan – see lugu tuli tuttav ette nendest kokkuvõtvatest klippidest. Natuke rütmikam ja mulle meeldib.

Ukraina – esimesed taktid arvasin, et tuleb jõuline lugu ja siis hakkas leelotamine 😀 Okei, lõpuks kogub lugu tuure ja on teistsugune. Jääb meelde.

Malta – jõuline naishääl, nende lugudes on alati miskit, just vokaali mõttes. Jällegi, see lugu ei ole mu lemmik, aga see jääb meelde.

Kui ma lugusid kuulama hakkasin, mõtlesin kartusega, et kuidas ma selle esimese poolfinaali vaatamise üle elan, sest otseselt nagu ei ole lugusid mida oodata. Okei, Rootsi oleks. Aga esimesed tundusid üleüldiselt selline meh. Muidugi oleks ju variant varem magama minna ja järgmine päev edasipääsejad netist üle vaadata, aga mis eurofänn ma sellisel juhul olen 😀 Õnneks tuli natuke meeldivamaid lugusid ka peale. Ma ei ennusta edasipääsejaid, vaid panen kirja 10 riiki, kelle edasipääsuks pöidlaid hoian. Valiku tegemine oli iseenesest raske, sest ma ei suutnud leida kümmet lugu, mis mulle piisavalt meeldiks. Seega tegin valiku puhtalt oma märkmete põhjal ning valituks osutusid Rootsi, Norra, Rumeenia, Aserbaidžaan, Leedu, Küpros, Iirimaa, Ukraina, Horvaatia ja Malta.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s