Detsembri raamat

Nonäete, olen ju veel võlgu oma detsembrikuu lugemisvara kokkuvõtte. Kui aus olla, siis veel nädal aega tagasi olin kindel, et aasta lõpetan ikka väga lühikese postitusega teemal “detsembri raamat” – ma ei olnud lihtsalt jõuludeks midagi märkimisväärset läbi jõudnud lugeda. Pärast eelmise kuu krimka lõpetamist, olin väga elevil alustamaks KJ Dell’Antonia “Kuidas olla õnnelikum lapsevanem” lugemist. Olin selle paar kuud tagasi Eesti e-poest ostnud ja detsembriks jõudis see ka minuni. Ma arvan, et tegu oli tol hetkel pigem emotsiooniostuga, sest raamatu kätte võttes köitis see mind umbes-täpselt esimesed kümmekond lehekülge. Muidugi on ka minul hetki, kus lapsevanemana katus lihtsalt sõidab, kuid samas ei tundnud ma lugemise hetkel, et meie eluolu ja rutiin nüüd nii kaoses oleks. Seega panin selle raamatu kaaned kinni ja võtsin ette järgmise lugemisvara.

Olin näinud Miku öökapil Louise Theroux’i autobiograafiat “Gotta Get Theroux This – My life and strange times in television.” Ajakirjanikuna mulle Theroux väga meeldib, eriti tema dokumentaalide sarjad, sest on ta suutnud käsitleda teemasid, mis muidu on üldsuse jaoks pigem tabud. Ja tema oleks sarjade tegemise hetkel, selline ülisinisilmne naiivitar, mida ta kindlasti kohe ei ole. Seega, hakkasin järgmiseks seda sirvima ja jälle, huvi kadus pärast paarikümmet lehekülge. Ma ei teagi, mis detsembris juhtus, aga ma lihtsalt ei suutnud end piisavalt kokku võtta, et õhtuti varem voodisse minna ja lugeda. Nii olingi juba leppinud, et detsembris kokkuvõtet ei tule, kui saabusid jõulud.

Minu Eestist saadetus loosipakis oli Helene Mossi triloogia “Cougar“. Kõigepealt olin meeldivalt üllatunud, et tegu on eestlanna kirjutatud raamatutega, muidu ju vürtsitavad pigem välismaised kirjanikud oma raamatuid detailsete seksitseenide kirjeldamisega. Ma arvan, et see mind kõigepealt köitiski, lugeda eesti nimedega tegelaste toimetusi Tallinnas ja selle ümbruses, no nii kodune tunne tekkis. Esimese raamatu lugemisel tekkis mul kohe alguses pisike tõrge kirjutamisstiili osas ja olin juba valmis ka selle raamatu ära panema, kuid siis sain enda pahaseks, et miks ma raamatutele võimalust ei anna ning lugesin edasi. Ja siis haaras raamat end minusse, sest esimese osa lõpetasin juba järgmisel õhtul. Lugesin kogu raamatu kaanest kaaneni läbi, sealhulgas kõik vürtsikad stseenid ning tahtsin koheselt järgmise osa juurde asuda. Kindlasti mitte ei olnud minu jaoks prioteetne lugeda intiimseid hetki, pigem hakkas (jällegi) mind huvitama, et mis saab peategelasest edasi (sarnaselt 50 Halli Varjundi triloogiale). Teise osa lugemisega läks tsipake kauem, sest oli meil päevasel ajal ka muid tegemisi, kuigi jätsin sihilikult kaks pikka erootikasteeni lugemata, no ei huvitanud need enam sel hetkel. Kolmanda osa lõpetasin eile õhtul, sest mul oli vaja teada saada, kas peategelane lõpetab oma elu või sõidab väikelinna pere juurde tagasi.

Ma ei ütleks, et tegu oli triloogiaga, mida ei suutnud käest panna. Samas oli see piisavalt huvitav, et lugesin kõik kolm osa ühe nädalaga läbi. Kindlasti on tegu mõnusa meelelahutusega, mis hästi kirja pandud. Miks muidu ei tundnud ma mitmetel hetkel viha ja frustratsiooni peategelase vastu, kes lihtsalt ei suutnud ringilitutamist, joomist ja muude mõnuainete tarbimist lõpetada, kuigi endale ootas kodus erinevatel hetkel nii mees kui ka laps. Või oli tal austajaid, kes kuu ja tähed tema jaoks maapeale tooks, tema aga ei suutnud truu olla. Eriti ajas marru mentaliteet ja mõtteviis “kui mina tahan, siis pean mina saama”. Üldjuhul käis see meestevõrgutamise kohta ning ei olnud peategelase jaoks oluline, kas meestel kodus ka keegi oli. Ja üleüldse imestasin, et päriselt ka on selliseid elupõletajaid olemas ka õrnema soo esindajate seas, eriti kui pigem ollakse juba 40ndates 😀 😀 😀

Ühesõnaga, mulle meeldis, sest miks muidu mul need emotsioonid ja mõtted tekkisid.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s