Oma kodu ostmine – käime vaatamas vol. 2

Mulle tundub, et kui sa helistad kinnivara müüjale sooviga tulla objekti vaatama teist korda, siis ollakse veidike rohkem paindlikud ja vastutulelikud kellaaja suhtes. Seega, kui ma helistasin reede pärastlõunal, et saada vaatamine järgmiseks päevaks, siis olid päris ruttu need vaatamised ka kokku lepitud, kusjuures järjestikku. Aga enne veel, kui läksime Maja number 2 ja Maja number 3 teist korda vaatama, oli meile nädala sees jäänud silma ka Maja number 4. Selle vaatamine oli meil samuti tolleks laupäeva hommikuks kokku lepitud, mistõttu tõotas tulla kibekiire hommikupoolik.

Maja number 4 asus samas piirkonnas, kus Maja number 1, lihtsalt natuke rohkem piirkonnas sees, pigem tagumises ja vaiksemas otsas. Tegu oli jällegi kolme magamistoaga ridaelamu boksiga (neid oli sel korral kolm tükki reas), allkorrusel elutuba, köök, majapidamistuba ning majast sissepääs ka garaazi. Omaniku jutu järgi olid nad köögi neli aastat tagasi sissekolides renoveerinud ja seda oli ka aru saada. Aed oli tsipake väike, aga minu jaoks see enam probleem ei olnudki. Ainuke asi, mis mind natuke häiris, oli see, et aed on suhteliselt varjamatu ehk naabrid nägid igalt poolt sisse. Ülemise korruse magamistoad oli suhteliselt okeika suurusega ning kardinaalselt ei oleks pidanud midagi renoveerima hakkama. Kui me kohale jõudes olime pigem sellised kahtleval seisukohal, siis ära minnes arutasime, et täitsa okei maja on. Midagi me siiski lubama ei hakanud, sest meie lootused olid kõrged Maja number 2 ja 3 osas.

Esmalt läksimegi Maja number 2 vaatama. Ma nii seletasin ja selgitasin Mikule erinevaid vaatevinkleid, näiteks vaatasime kõigepealt aeda väljaspoolt ning söötsin talle ette, et saaksime näiteks ukse suurema vastu välja vahetada, et ta oma rattaga ilusti liikuma mahuks. Kuna ma olin majas eelmine päev käinud, siis lubas omanik meil rahulikult ise ringi vaadata. Miku käis ringi ja oli vait, lihtsalt vaatas. Mina arvasin, et ju siis peab objekti talle veelgi müüma hakkama ja seletasin igas ruumis, mis kus mida ja kuidas mina seda ette kujutan 😀 Lõpuks ta lihtsalt ütleski, et ole palun tasa ja lase mul vaadata. Olime majas päris pikalt ja rääkisime ka omanikega ning väljudes oli selge, et Mikule maja meeldib, aga … piirkond mitte ja piirkond kohe mitte üldse nii palju, et saaks selle koha pealt silma kinni pigistada. Ta ütleski, et kui saaksime tõsta näiteks Maja number 2 sinna piirkonda, kus asuvad maja 1 ja 4, siis paneks ta kohe pakkumise lauale.

Et mitte veel täielikult otsust teha, leppisime kokku käia ära ka Majas number 3. Sinna jõudes selgus, et oli toimunud väike kommunikatsioonihäire ning omanik ootas meid sinna juba pool tundi varem. Noh õnneks oli tal mitu vaatajat järjestikku ning probeelmi ei tekkinud. Jällegi käisime Mikuga kahekesi ringi, sest olin ju eelmisel päeval ka kohal käinud. Mikule maja meeldis, aed veelgi rohkem, kuid pidi siiski tunnistama, et elamisruumi on vähe. Küsitava hinna eest ilmselt liigagi vähe. Tolle päeva lõpuks oligi meil nii palju pilt selge, et Majast number 2 ja 3 loobusime. Me olime kohe alguses kokku leppinud, et tulevane kodu peab mõlemale meeldima, muidu me lihtsalt ei tee pakkumist. Me ei osta ju midagi pisikest, vaid seame ennast suure kohustusega vähemalt 30ks aastaks.

Seal samas ei andnud Maja number 4 rahu ning otsustasime ka seda minna teist korda vaatama. Kuna aga Miku töötas nädala sees eemal, leppisime teise vaatamise kokku järgmiseks nädalavahetuseks ja põhimõtteliselt närisime nädal aega küüsi, et keegi jumala eest ei läheks maja vahepeal vaatama, ei teeks pakkumist ning napsaks maja nina alt ära. Seda ei juhtunud ja nii olime järgmine laupäev jällegi pererahva ukse taga. Seekord näitas meile maja peremees ja see külastus oli tunduvalt informatiivsem, sest ta lihtsalt oskas meile rääkida. Näiteks selgus, et kuigi majal on pööning praegu kolikambrina kasutusel, on tal tegelikult olemas joonised, et see välja ehitada selliselt, et panna sinna kaks magamistuba ehk muuta maja nelja magamistoaga majaks. Meie jaoks väga perspektiivikas võimalus. Mida rohkem selles majas aega veetsime, seda enam see meile meeldima hakkas ning omavahel olime tegelikult juba otsustanud, et teeme sellele pakkumise. Kuna meil ei olnud veel DIP’i kinnitust (ehk paberit finantsasutusest, et meile laenu antakse), kuid see pidi iga hetk jõudma, siis seletasime ka omanikule, et kuigi meil on suusõnaline kinnitus olemas, ootame ikkagi ka paberi ära ja teeme siis pakkumise ehk tõenäoliselt nädala alguses. Majast lahkusime rahuga, et lõpuks oleme leidnud omale kodu.

Aga … 😀 😀 😀 pühapäeval avastasime, et Maja number 1 hinda oli langetatud ja selliselt, et nüüd oleks olnud meie jaoks mõeldav see soetada teadmisega, et see vajab värskendust. Nii saatis Miku Maja number 1 ja number 4 kuulutuste lingid oma isale, et natuke nõu küsida. Nad arutlesid pikalt, et mis on plussid ja miinused ning põhimõtteliselt soovitas isa osta just Maja number 1. Kuigi hind oli neil selleks hetkeks sama ja Maja number 4 isegi paremas olukorras seest poolt, rääkis selle kahjuks tõsiasi, et tegu oli endise sotsiaalmajaga (ex-council house), mis mingil hetkel erakätesse antud/müüdud. Ja kuigi sellel on potensiaali pööningu välja ehitamiseks, siis Miku isa oli väga kahtleval seisukohal, kas kunagi tulevikus see investeering ennast ära tasub ehk kas see tõstab maja väärtust nii palju. Sealsamas oli Maja number 1, mis oli ridaelamu boks, küll natuke kehvemas seisus, kuid nagu Miku vanemad mõlemad ütlesid, siis kui sa maja ostad ja sisse kolid, siis niikuinii hakkad seda oma maitse ja nägemise järgi dekoreerima ehk pigem hinda maja struktuurilist olukord ja potensiaali. Me küll ostame endale kodu plaaniga, seal pikemalt sees elada, kuid kunagi ei saa ju täitsa välja jätta võimalust, et see maja tuleb kunagi maha müüa ja kahjumiga ei tahaks seda keegi pigem mitte teha.

Arutlesime Mikuga päris pikalt mida teha ning otsustasime siiski Majast number 4 loobuda, leppida kokku teine vaatamise majale number 1 ja seekord võtta kaasa ka Miku isa, kes oskaks rohkem vaadata just struktuurilist poolt. Ning kui tema arvab ehitusliku seisukorra hea olevat, teeme pakkumise hoopis majale number 1. Esmaspäeval helistasingi ja ütlesin, et loobume siiski Majast number 4, ning samuti leppisin teise vaatamise majale number 1. Teisipäeval jõudis kohale ametlik DIP’i kinnitus ( ilmselt kui meil oleks see ennem juba käes olnud, siis oleksime teinud võib-olla mitte kõige parema otsuse), mis andis meile turvatunde, et võime nüüd kiiremalt edasi liikuda, kui leiame sobiliku maja. Nüüd jäi üle oodata (veel peaaegu üks nädal) ja loota, et keegi ei tee vahepeal pakkumist Majale number 1 😀

One thought on “Oma kodu ostmine – käime vaatamas vol. 2

  1. Pingback: Oma kodu ostmine – käime vaatamas ja hinnapakkumine – Elu on seiklus … Anna võimalus enda omale !

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s