Noorhärra ütlemised

Kui Noorhärra alles lasteaiaga alustas, siis eks esimesed nädalad vajasid ikka natuke aega ja sisseelamist. Ent ometi oli tore see, kui talle õhtul järgi läksin ja tema päevast muljetasime (mis tavaliselt oli vahva ja positiivne) ning kui ütlesin, et homme lähed jälle, tuli selline suure ohkega vastus “jälle?!?” Nagu kunagi Juku ühes anektoodis imestas, et koolis peab lausa 12 aastat käima.

On sõnu, mida Noorhärra on harjunud valesti hääldama. Teeme küll tööd õigesti hääldamise nimel ja harjutame, aga eks see kõik võtab aega. Üks selline sõnapaar on muddy puddles ehk mudased loigud ehk poriloigud. Sõna puddles asemel ütleb ta miskipärast cuddles ehk kallid ehk mudased kallid. Ja asi ei ole selles, et ta P-tähte ei oskaks hääldada. Ehk kui ta jälle ütleb muddy cuddles, areneb meil järgmine dialoog: Noorhärra “Look mummy, muddy cuddles” ; Mina “Ei, need on muddy puddles. Ütle p-p-puddles” Noorhärra “p-p-uddles“. Mina “Tubli, nüüd ütle muddy puddles” Noorhärra “Water

Olen hiljuti mitu korda lahanud teemat sotsiaalmeedia üledoos ja kui palju ma tegelikult veedan aega telefonis, teinekord seda enesele teadvustamata. Nii juhtus päris mitu korda, et oleme õhtul kodus ja mängime Noorhärraga, mina aga kiikan poole silmaga ikkagi telefoni ka. Ja siis see neljane kurjustab minuga “put your phone away” ehk “pane oma telefon ära”.

Öelge veel, et lapsed ei ole tähelepnaelikud ja ei mõika maailmaasjadest. Sõidame hommikul lasteaeda ja ühes kohas on vaja fooriga ristmikust päris kiirelt üle saada, muidu jääd ootama mõneks ajaks.  Seega läheneme ristmikule ja mul on päris okei kiirus sees, kuna ristmik asub ka ülesmäge. Siis hakkab fooris roheline vilkuma ja juba paistab kollane ent järsk pidurdamine tundub veelgi ohtlikuma manöövrina ning otsustan ristmikult üle lipsata. Selleks hetkeks on fooris juba punane tuli ning tagumiselt istmelt kostub manitsus “dont drive under red light” ehk “ära sõida punase tulega üle ristmiku”.

Sõidame ühel õhtul lasteaiast koju ning Noorhärra teatab, et tema tahaks vaadata autode videosid. Üldjuhul mõtleb ta selle all erinevaid YouTube’i videosid, kus erinevad superkangelased sõidavad autodega ulmelisi radu pidi ning lõpetavad kuhugi kraavi sõitmisega. Kuna nendel videotel on olnud pigem negatiivne mõju Noorhärra mängimismeetoditele, siis oleme limiteerinud need videod miinimumini. Igatahes avaldas ta soovi neid videosid vaadata, mille peale mina ütlen, et “need on ju tobedad videod, neid me pigem ei vaata, sest emmele need ei meeldi.” Vastus on geniaalne – “aga emme, sa mine siis kööki ja tee süüa”.

Me oleme reedeti õhtuti teinud endale mõnusa olemise allkorrusel ehk ostame poest niksi-näksi, popkorni, teeme diivani lahti voodiks, vaatame multikaid ja veedame öö allkorrusel. Muidugi on see ühele nelja-aastasele eriti vinge ning ta tahaks igal õhtul all korrusel magada. Sõidame jälle ühel õhtul peale lasteaeda koju ning Noorhärra alustab jutuga, et tema tahab diivanil magada. Minu seisukoht on ses osas resoluutne, et see on ainult reedeõhtu meelelahutus, muidu magab igaüks ikka oma voodis (või nüüd, kus Miku on ära tööl, siis hiilib Noorhärra meie voodisse). Üritab mind mitu korda moosida, kuni lõpuks kurdab nukralt “emme, ma ei saa enda ega sinu voodis magada, mul on nii paha köha. Ma saan magada ainult allkorrusel diivanil.”

Ja siin on ka mõned sõnad, mis mulle pähe tulevad, kuidas ta hääldab

  • vitamin – titmit
  • popkorn – potnok
  • loomad (animals) – amimals (see on nii armas sõna, et kohe kahju on teda parandada
  • lõpp, lõpenud (finished) – fišin
  • eesti nanna – kutsume mõlemaid vanaemasid nannadeks, lihtsalt Miku ema puhul lisame ka tema perenime a la nanna Kivi. Samas räägime ikka tihti, et üks nanna elab kaugel Eestis, kuhu saab lennukiga minna. Ja nüüd ongi meil lihtsalt nanna asemel Eesti nanna 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s