Koroona UK’s – 14 märts

Mõtlesin, et hakkan kirjutama kuupäevaliselt üles rohkem tähelepanuväärsemaid seikasid UK’s, mis seotud koroonaga. Tänase seisuga on UK’s nakatunuid 1543 ja surnuid 55. Seega siit mõne mõned mõtted ja tähelepanekud.

Eile käisin toidupoes, kuna mõned asjad olid otsas. Oleme Noorhärraga suured tatrapudrufännid, lisaks on tema avastanud kohukeste maailma. Nii käisin esmalt poola poes, kus lisaks tatrale ja kohukestele varusin paar purki borsi ja suitsuvorsti sinna sisse panemiseks. Olin valmis selleks, et riiulid on suht tühjad, kuid olin meeldivalt üllatunud, isegi makarone oli erinevad kujus. Samas, kohalikud poes oli pigem ikkagi tühjad – Lidl’s oli hakklihariiul tühi, mune alles mäned karbid, sügavkülmiku osas friikaid/pizzad läinud, pasta-ja vetsupabeririiulite tühjus ei ole enam mainimistväärt, sest see on juba tavapäraseks muutunud. Paratsetamool on endiselt otsas, kuigi õnneks nädalavahetusel kappe koristades leidsin mitmeid poolikuid lehti, seega meie olukord ei ole nii hull.

Esimest korda üle pika aja vaatasin hommikust uudiste saadet, muidu meil mängivad ikka multikad. Noorhärra oli täna lihtsalt raske unega, mistõttu otsustasin saada värskeimat infot live’s. UK on endiselt üks väheseid riike, kel piirid avatud, koolid lahti jne. Nädalavahetusest näidati klippe suure kontserdi ja heategevusliku maratoni toimumisest, näha oli, et mõlemas osales tuhandeid inimesi. Isegi saatejuht oli marus, et mis inimestel viga on, kuidas ei saada aru, et tuleb võimalikult isoleeritud olla. Üks kohalik Iceland tegi avalduse, et avab oma uksed hommikul 8-9 ja lubab poodi vaid eakamad elanikud, minu arust vägagi õige otsus ning liitun siinkohal saatejuhi üleskutsega julgustamaks rohkemaid poekette sama tegema. Idiootlikuma koha pealt on inimesed hakanud haiglatest varastama desinfitseerimisvahendeid. Ja mitte pumppudeleid, vaid neid suuri pudeleid, mis seinale pannakse. Ega mõistus pole tõesti oma teha :S

Liiklus oli hommikul väga hõre, lahkusin kodust 20 minutit hiljem kui tavaliselt ent ikka olin õigeaegselt kontoris. Kontoris on keskmine arv inimesi, mitte liiga vähe ega palju, esmaspäeva kohta oli imelikult vaikne. Kuid õhtune kiirtee oli see eest umbes, ma pole niimoodi veninud juba nädalaid, seega soovitusest pigem kodus töötada ei ole siiani kuulda võetud.

Õhtul kuulasime samuti uudiseid ning nüüd kommunikeeriti valitsuse tasandil, et kel on uus palavik või köha, jääda koju 14-päevaks, sama kehtib ka selle inimese kaaselanike kohta. Samuti paluti võimalusel kodus töötada, mida mina olen ka otsustanud teha alates homsest. Lisaks hoida igasugune kontakt teiste inimestega minimaalne või vältida üldse ning samuti hoida eemale pubidest, klubidest, teatritest, kinodest, restoranidest. Need, kel on juba tõsisemad kroonilised haigused, peaksid olema valmis 12-nädalaseks isolatsiooniks. Sain ka enda perearsti praksisest sõnumi, et arstid nõustavad vaid telefoni teel ning kui arst pole ise kohale kutsunud, ei tohi keegi praksisesse kohale minna.

Olen tähelepannud, et nii UK kui Eesti, ja ka ülemaailma tuntud inimesed tunnistavad avalikult, kui neil on viirus avastatud ning soovitavad kõigil end isoleerida. Minu arsut ainult tervitatav.

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s