Minimalistlik märts

Eelmisel nädalavahetusel ütles üks sõbrants meie grupivestluses, et märts on minimalismi kuu ning selle raames on esitatud huvitatutele väljakutse saada iga päev lahti nii mitmest asjast, kui on kuupäev. Ehk märtsikuu jooksul peaks ära viskama/annetama/taaskasutusse viima 496 esest. Rääkisime veidike minimalismi ja asjadest lahti saamise teemal üldiselt, kui otsustasime kõik neljakesi sellest väljakutsest osa võtta. Muidugi algatajal sõbrantsil oli juba tänaseks rohkem kui 496 eset koos, kuigi ma ei saa aru, kus ta need asjad kõik kokku kraapis, sest tema kodu on niigi minimalistlik 😀 Aga leidlik ta oli ja andis meile ka ideid, milliseid kappe/riiuleid korrastada.

Seega pühapäeval tegin esimese puhastustiiru – alustasin köögikappidest, kus leidsin niisama seisvaid plastikust joogipudeleid, termospudeleid, Noorhärra erinevaid joogipudeleid (mida ta ei kasuta), liiga palju söögitegemise riistu sahtlis, korgitserikomplekti (mis oli ikka veel avamata, kuigi juba mitu aastat meil olnud), punnivinni (! :D), kolmeliitrisee klaaspurgi ja ilmselt midagi veel. Need läksid kõik taaskasutuskotti. Edasi liikusin vannituppa ja konkreetselt sorteerisin oma koduspaa vahendeid – mul on kogunenud palju testereid aastatega, mida ma küll plaanin proovida, kuid kunagi seda ei tee. Need lendasid kõik prügikasti. Leidsin ka meigitarbeid, mis olid kindlalt juba üle aasta vanad, mida ma enam ei kasuta ning mingil põhjusel oli mul ikka liiga palju erinevas suuruses meigitarvete kotte kapis, sorteerisin ka sealt mitu äraandmiseks. Siis oli kord riidekapil, kus leidsin samuti esemeid nii ära viskamiseks kui annetamiseks. Lisaks on mul kohver, kus hoian erinevaid (käe)kotte, ka sealt sain mitu eksemplari, mis on lihtsalt seisnud juba liiga pikalt. Lõpuks võtsin ette oma megasuure ehete kogu ning sorteerisin välja mitukümend paari kõrvarõngaid, mis seisavad ja mis eriti emotsiooni minus enam ei tekita. Sain kokku 110 eset, sest ma lugesin kõrvarõnga paari üheks esemeks, vanad sokid samuti. Et kui ikka suur puhastus siis suur puhastus.

Kuna ma tollel hetkel ei osanud ülevalt korruselt rohkem midagi leida, läksin tagasi alumise korruse kappide kallale. Leidsin veel erinevad vanu ja katkiseid pildiraame, vanu kaarte, mis sai ära visatud (lugesin üheks esemeks ehk kaardid), mõned mängukaardipakid panin taaskasutusse, sest need olid kuskilt tasuta saadud ja me ei ole neid kordagi mänginud. Oma lillevaasi ja küünlakogu ma veel ei raatsinud puutuda. Samuti jäi avamata küünte tarvikute kohver (ohoo, idee, kust esemeid juurde saaks). Lõpuks vaatasin ka oma raamatu ja ajakirja riiuli üle ning leidsin oma üllatuseks üle kümne puutumata ristsõna. Siit meeldetuletus endale, et järgmised korrad EI OLE VAJA Eestist ristsõnu kaasa tarida. Selle õhtu saagiks sai 135 eset, sest ma hakkasin juba vaikselt koonerdama ja ei raatsinud asjadest lahti saada. Just paras aeg oli tolleks õhtuks asi sinna paika jätta.

Mis mind üllatas, oli see, et kui raske minu jaoks oli neid äraantavaid esemeid leida. Ma olen ikka paras koguja siis :S Aga mõnus tunne on küll asjadest lahti saada ja ma kindlasti suudan need järelejäänud 360 eset veel leida (tundub muidugi korraliku väljakutsena hetkel). Mul iseenesest ideid on, kus neid esemeid leida:

  • vaadata üle veel riidekapp
  • vaadata põhjalikult üle Noorhärra riidekapp
  • teha tiir garaazis
  • vaadata üle juhtmete ja vidinate kast
  • vaadata üle oma küünelakivaru
  • raske südamega vaadata üle vaaside ja küünalde kogu

No ja kui ma siis ka ei saa 360 asja kokku … oh kurja ma olen ikka hoarder … Kes veel selles väljakutses kaasa lööb?

One thought on “Minimalistlik märts

  1. Pingback: Minimalitsliku märtsi kokkuvõte – Elu on seiklus … Anna võimalus enda omale !

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s