Eesti Laul 2020

Nojah, minu ennustused ikka nii palju läksid täppi, et 12st finaali pääsejast arvasin 7 ära. Kirjutan seda postitust 23. veebruaril ilma, et oleksin süvenenud kellegi eksperdi hinnangusse, kes sel aastal võita võiks. Nii palju on erinevaid pealkirju silma jäänud, et üleüldine tase on jama ja mitte midagi ütlevat ning keegi otseselt teistest rohkem esile ei ole kerkinud. Lihtsalt, sel aastal mulle kuidagi meeldib proovida olla mõjutusteta enne oma arvamuse avaldamist. Aga kuidas nende 12 finaaliloo seast valida see, kes superkolmikusse jõuab või kes võita võiks? Nii palju olen eeltööd teinud, et finaali esinemisjärjekorra vaatasin üle ja puhtalt selle põhjal arvan, et äkki on sel aastal Trafficu korda sõita suurele eurolavale. Et siiski mingi kriteeriumi aluseks võtta, kuulasin seekord laulude live esitused poolfinaalides ning proovin mingigi pingerea tekitada 🙂

1. Inger “Only Dream” – no natukene nagu on aru saada, et live esitus, aga ei mitte midagi hullu. Ja vähemalt see eeootamine enam nii närvidele ei käi. See lugu tegelikult muutub järjest armsamaks ja võiks ju täitsa suurele lavale minna.

2. Rasmus Rändvee “Young” – hääl jääb nõrgaks, kuidagi kõigub liiga palju + on tugev ja siis kaob kuhugi ära. Iseenesest vahva, et laulja on alguses publiku sees ja siis liigub lavale, midagi teistsugust. Kuigi liigutused tõid kohe meelde Robin Bengtssoni mõne aasta taguse esinemise. Dsiisas, mis karjatus seal vahepeal oli 😀 Kuulda on, et Rasmus on närvis ja ma kardan, et suurele lavale minnes veaksid närvid nii häält ja kogu esitust korralikult alt. Lugu mulle muidu meeldib, kuid ma ei usu, et superfinaali jõuab.

3. Stefan “By My Side”– Nojah, eks hääl tsipake võib-olla väriseb, aga siiski tunduvalt tugevam esitus kui oli Rasmusel. Minu jaoks muutub see lugu iga korraga paremaks. Meesballaadidel on alati suurel laval võimalus, kui neid ei ole liiga palju võistlemas. Minu jaoks võib täitsa superfinaali jõuda. Ja kui võidabki kogu võistluse, siis on aega taustalauljatega äkki tsipake särtsu juurde tuua loole.

4. Synne Valtri feat. Väliharf “Majakad” – see on hea tümpsukas, aga no ei ole ju sobilik minna eurovisiooni lõpplavale? Ilmselt rahvale see väga meeldib ja ennustan, et lõpetab vahetult enne superfinaali ehk saavutab neljanda koha. Hääled nagu üldse ei kõla kokku.  Ausalt, ma ei saa aru, miks meestele on antud mõned read eraldi laulda., et õigustaksid oma nime artisite nimistus???

5. Uudo Sepp “I’m Sorry. I Messed Up”– nonäedsa, tema edasipääs oli mulle üllatus. Lugu on mõnus taustakas, aga minu arust tsipake uimane, ma korraks juba arvasin, et ta hakkab laval nutma 😀 Selliseid lugusid on muidugi lõppvõistlusel olnud, kuid ma ei usu et see lugu Eestit esindama sõidab.

6. Uku Suviste “What Love Is” – no on hea lugu. Minuarust kas mite SuperBäkid ei toeta Uku lugu ja on kohe arusaada, et professionaalid on koos. Laulu algus tundub natuke nõrk, kuid Uku kogub ennast loo arenedes ja refrääni ajaks on vaikselt jõuline lugu üles kerimas. Lloo lõpus olev sooloke jääb minu jaoks siiski nõrgaks. Nii väga kui mulle see lugu ei meeldi ja Ukut Hollandisse saata tahaks, ma ei usu et ta võidab 😦 Näiteks, mul hakkas automaatselt tema eelmise aasta lugu järgmiseks mängima ja no see oli ikkagi tunduvalt parem.

7. Shira “Out in Space” – oh, kui tugev live’i laulja. Ma saan täitsa aru, miks ta edasi sai, sest hääl ei värise üldse ja mõnus on teda kuulata. Laulu lõpp kiskus tsipake igavaks, aga ei midagi hullu. Temast võib saada selle aasta üllataja.

8. Anett x Fredi “Write About Me”– no kui lugu meelde ei jää (nagu mulle), siis vähemalt meenub, et too kõlab ikka totaalselt teistmoodi kui muidu eurolaulud. Minu maitse see muusika ei ole ja ise seda võitjaks ei valiks. Kuid züriile see ilmselt meeldib, küsimus on et kas ja kui palju publikule.

9. Jaagup Tuisk “Beautiful Lie” – lugu on teistsugune, minule ei meeldi. Kuid äkki eristumine ongi see, mida tänapäeval vaja on. Minu jaoks jääb uimaseks, isegi kui mulle muidu head balaadid meeldivad.

10. Traffic “Üks kord veel” – nagu ma juba poolfinaali eel kirjutasin, siis laulu autorid teavad, mis nad teevad. Trafficul on üldjuhul head ja kaasahaarvad lood ning mina usun, et superfinaalis nad on. Kas teise refrääni ajaks on tümps laulu tagant ära võetud ja nii kuni lõpuni? Ma pidin minema ametliku muusikavideot selleks kuulama ja tundubki nagu miski oleks teisiti. Või vusserdati poolfinaalis heliga? Mul ei oleks üldse piinlik neid lõppvõistlusel näha ja kuulda.

11. Egert Milder “Georgia (On My Mind)” – laulu algus on minu jaoks teistsugune. Tegelikult, kui see lugu züriile ka meeldib, siis pigem on see lugu sel aastal neljandal kohal. Selline mõnus ja mahe lugu.

12. Laura “Break Me” – lugu on hea ja piisavalt teistsugune, aga ma ei usu, et see jõuab liiga kaugele, aga kes teab. Hetkel tundub piisavalt erineved ja teistsugune, et võiks lõpulaval meelde jääda. Aga Laura ju alles oli eurokarusellis, nagu Stig ja Co.

Kui aus olla, ma ei teagi, kes võita võiks. On lugusid, mis ilmselt meeldib pigem rahvale ja neid, mis kõnetavad rohkem züriid. Milline oleks see, mis meeldib piisavalt mõlemale? Mina ju kuulan poolfinaali live esitusi, kuid mis hakkab toimuma finaalkontserdil?Kellegi närvid võivad korralikult alt vedada ja sinna ka vajalikud punktid lähevad. … Okeika, pakun, et superfinaalis on Stefan, Inger ja Traffic ning kuigi tahaks saata uut verd Eestit esindama, siis äkki on  lõpuks Trafficu kord kohvrid pakkida.

PS! Kas keegi teab, kes see laulude teadvustaja on? Mulle nii kohutavalt meeldib selle mehe hääl 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s