Pesumasin tegi pesu mustaks

Oh meie pesumasin ja saaga sellega. Ühesõnaga, umbes aasta tagasi avastasime, et meie pesu tuleb teinekord masinast rikutuna välja. Mitte kõik esimesed, vaid oli asju, milledele tekkisid hallikad laigud. Ma ei saanud kunagi täpselt aru, et mille tagajärjel need laigud tekkisid – kas oli pesuprogramm vale, andis mõni kangas värvi (kuigi kasutasin alati värvi-ja mustusekogumislappe), oli mõni kangas eriti tundlik ja vastuvõtlik värvidele, äkki oli pesumasin seest must, jne.

Ühesõnaga mingi hetk ma juba kartsin heledat pesu pesta, sest olin kindel, et midagi laigulisena välja tuleb. Kusjuures, ega siis laigud riiet uuesti pestes kangast välja tulnud, pigem määrdus ese veelgi rohkem. Tihtilugu leotasin rikutud asju plekieemaldusvedelikus, kuid ka sellest ei olnud kasu. Mingi hetk tundus, et üks kindel programm on ainuke, millega laike ei teki ning hakkasin ainult seda kasutama. Mõni pesutäis hiljem olid laigud tagasi. Me kulutasime ikka kümneid naelasid erinevate pesumasina puhastusvahenditele pluss pesin ise nii pulbrisahtlit kui trumlitihendeid, ikka ei aidanud. Mitu korda võtsime filtri lahti, et seda puhastada, mille käigus ohtralt vett ka põranda üle ujutas, kuid filter oli tavaliselt suht puhas.

Detsembri alguses võtsime masina puhastuse ja kontrolli eriti suurelt ette. Kuna masin on nö kapi sees, siis vedisime selle kõigepealt keset köögipõrandat (ja lõhkusime natuke kapi ka ära :S ). Siis avasime filtri osa ja puhastasime selle vähesegi mustuse ära. Mina pesin päris puhta pulbrisahtli veelgi puhtamaks; pesin nõudepesuvahendiga trumlitihendid puhtaks (ikka nii et koukisin niipalju tihendit lahti kui sain); pesime puhtaks musta vee äravoolutorud, nii selle, mis masina küljes kui too toru, kuhu see mustus läks. Jah too viimane toru oli päris must seest, kuid ei midagi hullu. Lõpuks läksin poodi ning tõin erinevaid vingemaid puhastusvahendeid ja torude puhastajaid, mis tühjendasime erinevatesse voolikutesse ja torudesse. Tõin ka paki nõudepesumasina kapsleid, et sellega masin seest puhtaks teha ning lõpetasime oma suurpuhastuse kahe kõige pikema ja kõrgeima temperatuuriga pesutsükliga. Rohkemat ei osanud me enam midagi teha.

Tuli uus päev, uus pesulaar ja ei mingit muudatust – need kuramuse laigud olid ikka olemas. Tol hetkel tahtsin mina küll selle masina kuu peale saata ja lihtsalt minna uus osta. See masin oli juba ära rikkunud mitu päris kallist Miku polosärki, hunniku Noorhärra T-särke, mul on koledalaigulist voodipesu ja saunarätikuid ning lõpuks rikkusin ka mitu enda kampsuni ning pusa. Ja mitte miski ei aidanud. Pigem oli selle viimase pesu mustuselapp muutunud valgest tume halliks (kuigi mina pesin heledat pesu). Ma olin tõesti ahastuses.

Siis soovitas Miku, et peseksin ühe masinatäie pesupehmendajata. Mismõttes pesupehmendajata? Kuidas saab vahend, mis on mõeldud puhastamiseks hoopiski pesu rikkuda? Miku oli guugeldanud ja otsinud variante, et mida veel proovida kui kuskil kirjutas, et pesupehmendajat tohib panna vaid samasse sahtlisse pulbriga ning ainult kuni “max” piirini, muidu võib see pigem kahju teha. Nojah, sest suhtes oleks see lähenemine olnud midagi uut, sest siiani ma tõesti panin küll pulbri sahtlisse, kuid pehmendaja otse trumlisse. Osasid pehmendajaid ju võib niimoodi panna ja eks ma harjumusest seda tegin edasi, kuigi olin vahepeal pehmendajat muutnud. Lisaks, ei doseerinud ma sellist kogust, mida pudelil soovitati (sest ega ma siis juhiseid lugenud), vaid valasin ikka kapsli triiki täis seda vedelikku. Skeptilisena paningi järgmisel pesukorral masinasse ainult pesupulbri ning mustusekoguja. Pesu tuli välja laiguvabalt.

Ma ei ole pehmendajat kasutanud nüüd juba kuuke ning ükski ese ei ole rikutud saanud. Pigem saan lõpuks lahti nendest vanadest laikudest, sest leotan rikutud esimeid plekieemaldusvedelikus. Aga mul endal on nii kohutavalt piinlik, et sellise rumaluse nahka läks nii mitu ilusat riideeset … Ehk õppetund kogu eluks – LOE JUHISEID!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s