Mul viskas segadus üle

Alates hetkest, mil Noorhärra sündis, olin kindel et tahan kindlasti kahte last. Kui alguses oli mõte, et saame kaks last väikese vanuse vahega, siis elolu tegi omad korrektuurid ning otsustasime oodata vähemalt, kuni ta kolmeseks saab. Praegu mõtlen, et jätta suurem vanusevahe lastele oli ainuõige otsus, sest ma oleks ilmselt oma mõistuse mingi hetk kaotanud 😀 Kuna teine laps oli plaanis, siis muidugi (kokkuhoidliku eestlasena) hakkasin Noorhärrast väikseks jäänud asju uuele beebile hoidma. Kuna oleme ühe sõbrannaga saanud paari aastaste vahedega kahe peale kolm poissi, siis oli loogiline, et väikseks jäänud lasteriided hakkavad omanikku vahetama, lisaks muule beebivarustusele.

Põhimõtteliselt olen alles hoidnud KÕIK viimased 3 aastat kasutuses olnud riideid, mis ei ole lõplikult plekilised või topiliseks muutunud, pm enamus Noorhärra riideid. Omaarust olin siiani väga organiseeritud, sest sorteerisin riided vastavalt vanusele erinevatesse kilekottidesse. Jama oli ainult selles, et meil väga ei ole kodus ruumi asjade ladustamiseks, nii et ei tekiks muljet üleüldisest segadusest. Siiani olin pannud riiete kotid kastidesse ja kastid kapi otsa :S Garaazis ei julge ma midagi ses mõttes õrna ladustada, et niiskus ja spetsiifiline lõhn võivad oma laastustöö teha. Seega olin juba kergelt ülekuhjatud asjadega, kui sõbrants tõi viimase portsu tema poisist väikseks jäänud riideid tagasi. Tema mõte oli küll, et ma sorteeriks vaid enda asjad välja, kuid jutt läks kuidagi nii, et võtsin kogu kotitäie vastu (koonerdaja alert!). See oli mõned nädalad tagasi ning muidugi ei olnud ma midagi jõudnud teha. Reede õhtul aga viskas segadus sellise kopa ette, et võtsin sorteerimistöö eriti suurelt ette.

Seega, esimese asjana koukisin välja KÕIK kotid riietega ning sorteerisin kahte kuhja – asjad, mis jätan endale ja asjad, mis proovin maha müüa. Endale jäetavate asjade suhtes olin eriti kriitiline vältimaks uut hordi kilekotte ja kaste, seetõttu jäid alles ainult väga kallid ja kvaliteetsed firmakad (mis Miku ostis) ning väga neutraalsed ja korralikud riided, mis sobiks nii poisile kui tüdrukule. Kõik muu, mis oli vähegi rohkem kulunud, topiline või tugevasti sinine/tehnika piltidega, läksid äraantavasse hunnikusse. Ei, ma ei ole nii sookindel, et tüdruk peab ainult roosat ja õrna kandma, jätsin ikka mõned poisilikumad esemed ka alles, lihtsalt tahtsin endale jätta võimaluse, et saan ka uuele beebile uusi riideid osta ja teha tulevikuvaliku juba rohkem soo kohasemalt.

Kui kaks hunnikut valmis, sorteerisin kõigepealt endale jäetavad asjad nelja hunnikusse (0-3 kuud, 3-6 kuud, 6-9 kuud ning 9+ kuud) ning sain õnneks neli mõistliku suurusega kilekotti, mis mahtusid ühe voodi sahtlisse. Teise olin juba ettenägelikult jätnud rasedapadja ja kõige lahedamad beebi mänguasjad. Äraantava hunniku sorteerisin kaheks (0-6 kuud ning 6-12 kuud), tegin kõikidest asjadest pilti ning panin need suuremasse kandekotti ootama, et keegi need ära ostaks/viiks. Eraldi pildid tegin just selle lootusega, et kes on huvitatud, see näebki kogu sisu pluss ei pea ma kordi eraldi kirjutama inimestele, mida kotid sisaldavad. Panin küll asjad müüki lootuses, et saame sõbrantsiga raha pooleks teha, kuid olen suhteliselt kahtleval seisukohal, et keegi need ära ostab (missest et mul on seal uhiuued asjad hinnasiltidega ja mõned väga korralikud esemed, mida vaid paar korda kantud), sest siinmail on lasteriided nii odavad, et paljud eelistavdki osta uued või saada asjad tasuta. Eks paistab. Mina sain igatahes oma magamistoa tunduvalt lagedamaks ning see oligi eesmärk.

Aga, kuna oli laupäev ja mul plaanis maja üldpuhastus, siis jätkasin oma sorteerimist ka voodipesu valdkonnas. Nimelt reedel meie voodipesu vahetades avastsin, et meie padjad on ikka väga närtsuks muutunud. Pole ka ime, kui need sai ostetud a la 4 aastat tagasi juba. Tavaliselt olen ma väga rahul Ikea asjadega, kuid need padjad olid küll imelikud – kui muidu on padi kohe ümbrises eks, kuhu peale pannakse padjapüüd, siis nendel patjadel käis see ümbris veel eraldi ära (iseenesest väga mugav nende pesemiseks), kuid see viimane kiht ümbrist oli nii õrn, et sisu hakkas juba välja pudenema. Seega, panin need asjad äraantavasse hunnikusse, sest kui see lukuga ümbris ära pesta, siis saab neid patju kasutada küll, meie lihtsalt otsustasime endile uued osta. Lisaks oli muutunud väga topiliseks meie tekk ja läheb ka see väljavahetamisele. Viimaseks sorteerisin diivanikasti asjad ära, sest kuigi meil oleks koht, kus külaliste magamistarbeid hoiustada, on need jällegi – üllaülla – meie magamistoas kapi otsas 😀 Enamus sealseid asju läksid ka minema, sest need olid kunagi kelleltki saadud kasutatuna ning mõõtudes, mis niikuinii meie tekile/patjadele/madratsile ei sobiks. Ning nagu valatult, mahuvad mõlemad külaliste komplektid diivanikasti ideaalselt!

Pärast 4 tundi tuuseldamist, oli ka maja korras. No nii mõnus on kui tööpinnad lagedad, diivan korras, lapse mänguasjad organiseeritud oma nurgas. Lust ja lillepidu … mis kestis täpselt eile õhtuni, kui mina läksin sõbrantsidega kinno ja poisid jäid liiklusummikuid mängima. Terve alumine korrus on jälle autosid täis 😀

One thought on “Mul viskas segadus üle

  1. Pingback: Kasutatud asjade müümisest – Elu on seiklus … Anna võimalus enda omale !

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s