Halloween

Ooo see igavene kurjajuur Halloween, mis vaikselt üritab Eesti kultuuriruumi sisse trügida, kuid mida vist ikkagi nii varmalt veel omaks ei võeta. Meil ju jooksevad Mardid ja Kadrid. UK’s on Halloween hoopis midagi muud, natuke hakkab see aplaava juba jõuludega sarnanema. Oo, rääkides jõuludest, nägin sel aastal 9. septembril ühes pubis jõulukuuske üleval ning soovitust jõuluistumine bronnida. 9 SEPTEMBER!!!! See selleks. Halloween tuleb vaikselt kauplustesse ka septembris, kuid pigem oktoobris ilmub poelettidele raskekahurvägi – kaunistused majadele/aedadele, kostüümis igas vanus inimesele (beebist raugani), maiustused. Ühesõnaga, leiab kõike “vajalikku”.

Minu päris päris esimesel UK Halloweenil ei teinud me midagi, ei käinud peol ega pakkunud kommi. Ma isegi ei mäleta, mis me tegime. 2016 olin padurase ja käisin sõbranna juures kommi pakkumas, riietasin ennast heaks rasedaks nõiaks ning sel õhtul tehtud pilt on siiani üks mu lemmikuid. 2017 panime Noorhärrale luukerekostüümi selga ja käisime lihtsalt päevasel ajal poes ning õhtul olime kodused. Eelmisel aastal oli ta samuti luukere, kuid siis juba Hoidja juures, kus kõik olid kostüümides ja said teiste lastega kokku. Kuna olime ka kolinud peatänavale, käidi meil uksetaga kommi nõudmas. Mäletan, et vaene Noorhärra oli ikka päris ehmunud koletisi oma ukse taga nähes 😀 Käisime sõbrannadega kõrvitsajahil ning tegime kollektiivset kõrvitsapidu.

Sel aasta on kõik teisiti, sest Noorhärra on niipalju suurem ja adub palju rohkem. Tema reaalne vaimustus igakord poodi minnes kõrvitsat nähes oli lihtsalt nii armas. Muidugi käisime kõrvitsajahil ja muidugi istusime jälle kõik koos kõrvitsalaternaid vorpima. Noorhärra tegi veel eraldi ühel reedel Hoidja uue kõrvita, super ajastus sest esimene oligi juba mädanema hakanud. Meie oma maja ei dekoreerinud, kuid selle eest oli Hoidja asjas täiega sees, sest tema lastenurk oli üks paras õudustekamber. Lastele meeldis see väga muideks. Olin ettenägelik ja üliorganiseeritud vanem sel aastal ning ostsin Noorhärra kostüümi (Frankensteini koletis) juba kuu alguses, et see kindlasti olemas oleks. Halloweenile eelneval õhtulgi läks Noorhärra õhinasse kui sa aru, et homme ongi aeg see kostüüm selga panna.

Kel on lapsed, siis teate kui armsad nad oma ehedate emotsioonidega olla võivad. Ka meie hommikul trepist alla tatsuv ja möirgav koletis võttis suu naerule ja võib-olla ka pisarapojakese silmanurka. Noorhärra oli nii valmis kui valmis tollel päeval hoidu minema. Panin talle veel kotikese kommidega kaasa, et sõpradega jagada ning erandkorras oli tema hommikusnäkiks pulgakas. Hoidja võttis meid vastu samuti kostümeeritult, nagu ka Dracula, Surm ja Nõiake. Kui Hoidja hiljem pilte jagas Noorhärrast ja tema kolmest sõbrast, siis nooo olid armsad küll.

Õhtul kutsus sõbranna meid linnapeale kollektiivsele kommijahile, isegi mina panin endale nõiamütsi pähe 🙂 Neil on välja kujuennud oma seltskond, kellega igal aastal kommi noolimas käiakse ning kuna minu ei olnud algset plaani seda meie kodukülas teha, siis võtsin kutse hea meelega vastu. Noorhärra oli hästi tubli ja vahva – ilusti ootas, kuni jõudis järjekord temani komm saada, pani selle ilusti oma kotikesse ja tatsus edasi järgmise maja juurde. Muideks, UK’s on vaikiv kokkulepe, et koputatakse vaid nende majade ustele, mis on dekoreeritud ja kus ilmselt ollakse valmis maiustusi jagama. Ma arvan, et jalutasime umbes pool tunnikest ringi, kuni Noorhärra enam ei jõudnud oodata, et kommi sööma hakata ja nii me veidi varem ära tulime. Sõbranna juures ladus ta ka oma noosi lageda, mis minu heameeleks ei olnud üldse suur, ma olin valmis ikka palju suuremat kommikogust nägema. Kuna eelmine aasta käidi meil kodus palju ukse taga, olin selleks aastaks korraliku laari magusat kogunud … et ainult kahte väiksemat seltskonda võõrustada 😀 Egas midagi, ma ilmselt ei pea pikalt peatuma sellel, et meil on viimased neli päeva kerge kommikooma ja suhkruüledoos kodus valitsenud :S

Nädalavahetusel käisime veel pisikesel laste hallokapeol Miku õe juures, kuhu meisterdasime koos Halloweeni kaunistustega tassikoogid. Ma küll mõtlesin korra ka hakklihast jalalabad teha, aga tolle peo toidud olid kõikide vahel ära jagatud seega ma ei hakanud väga peale käima. Täna kui koju tagasi jõudsime, lebotasime kolmekesi diivanil ja vaatasime multikaid, keerates võidu lahti komme. Lebo oli hea, kuid pärast nelja päeva korralikku kommisadu näen reaalselt Noorhärra pealt, mida suhkruüledoos tähendab lapsele, kes tavaliselt kommi ei saa ning kelle magus piirdub koduselt pigem puuviljade, jogurti või rosinaga ning kes teinekord Hoidja juures sokolaadi saab – ta on nii ulakas ja üldse ei taha sõna kuulata, et kohutav. Need kommid tuleb nüüd ära panna, jäädavalt!

Aga järgmine aasta … no loodetavasti on meil oma kodu olemas, mida korralikult ära kaunistada, käime ise kindlasti ukselt uksele ja kes teab, äkki teeme meie seekord lastele hallokapeo. Igatahes on minu lapse äratanud minus taaskord lapsemeelsuses, et päriselt ka mulle meeldis selle aastane Halloween.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s