Mida siis ikkagi valida

Mul on viimased paar kuud mõttes olnud endale uus aktiivsusmonitor/nutikell osta. Miku kinkis ühe eksemplari mõned aastad tagasi jõuludeks ning tollel hetkel oli see just see, mida vajasin – väga lihtne, ei mingeid lisatulesid ja vilesid. Luges ilusti samme, jälgis und, näitas aega ning ilmselt oli seal veel funktsioone, mis kahjuks nüüdseks meelest läinud. Kasutasin seda hoolega üle poole aasta, siis ta mingi hetk ununes ning leidsin ta umbes aasta tagasi uuesti üles. Kuid seekord oli imelik, et rihm hakkas minu nahka ärritama, eriti kui käsi märjaks sai ning rihma alune nahk niiskeks jäi. Seetõttu ma selle monitori ka hülgasin. Samas kevade saabumisega tundsin, et tahaks ikkagi silma peal hoida KUI aktiivne päeva jooksul olen ja kas ikka 10000 sammu täis saab. Mu telefonil on küll mingi tervise rakendus, mis samme loeb, kuid seda ainult siis kui ma telefoni 24/7 endaga kaasas kannaksin, mida ma ilmselgelt ei tee. Pikemaid jalutuskäike tehes oli telefon ikkagi hea abiline, kuid üldpilt jäi siiski pigem segaseks. Nii küpses mõte, et pean ikkagi uue monitori/kella ära ostma. Aga millise? Ma ei ole ju aktiivne  (harrastus)sportlane, et oleks vaja über vinget viimase vindi vidinat, kuid samas tahaks lihtsalt ning töökindlat eksemplari, mis ka kellaaega näitaks.

Viimased päevad olengi veetnud erinevaid kellasid ning monitore võrreldes ning päris seda OMA oli päris raske leida, igal erineval mudelil oleks justkui miskit puudu. Lõpuks kirjutasin siiski üles, mis on minu jaoks olulised omadused uue kella/monitori juures:
* välimus – jajah, see võib tobe tunduda, kuid minu jaoks on see vaat et kõige olulisem. Esiteks, mulle peab ju see monitor välimuselt sümpatiseerima, muidu ma lihtsalt ei kannaks teda. Pluss, see peab olema midagi sellist, mis oleks sobilik kanda ka kontoris olles, mistõttu 100% sportkell ei oleks minu valik. Võiksin ju osta odavama aktiivsusmonitori ja siis käekella eraldi, kuid see tundub ka justkui mõtetult topelt raharaiskamisena ning vaevalt ma kahte kella koos kandma hakkan. Siin oleks ilmselt paslik mainida ka, et vaatan rihma materjali ning eelistan nahka. Kahjuks ei suuda ma infot leida, mis materjalist eelmise kella rihm oli, et teaks seda kindlalt vältida.
* hind – ma olen enda peal pannud paika, et peaksin sobiliku eksemplari leidma 100-200 naelaga, pigem jääkski hind sinna keskele. Jällegi, on väga ilusaid ning naiselikke kellasid, mis väga sobiks kontoris kandmiseks, kuid need maksavad juba pigem ulmelisemaid summasid. Või olen ma ise lihtsalt kitsipung.
* funktionaalsus – erinevaid kirjeldusi lugedes oli selge, et minu kell peab lugema samme, vahemaad ning põletatud kaloreid. Mul on mingi teema numbritega ja pole midagi teha, kui hasart tekib just erinevaid suurusi/kaugusi taga ajades. Lisa võimalused nagu nutiteavituste saamine, sisse kodeeritud erinevad treeningud, telefoni muusika juhtimine või maksete (!) tegemine ei ole minu jaoks üldse olulised. Ma eelistan seadmeid ja nende funktsioone mõistlikkuse piires lahus hoida.
* patarei kestvus – ma ei oota ulmelist akukestvust, aga päris iga päev või paari päeva tagant oleks ka nadi akut laadida. Seega aku peaks ikkagi kestma veidike, noh nädalake oleks juba päris hästi.
puutetundlik ekraan – kuigi ma üritan end nutist eemale saada, siis kasutajasõbralikkuse koha pealt pigem eelistaksin puutetundlikku ekraani kui nuppudega jebimist. Või veel hullem – mobiili kaudu nuti(!?!?!?)kella juhtimist.
* alarm – kuna ma ikkagi liigun selles suunas, et jätta oma telefon ööseks elutuppa, siis oleks ju tore, kui kell mind ka ärataks. See pole muidugi nii tähtis, sest alati saab eraldi äratuskella juurde muretseda (ning loota, et Mikut see üles ajama ei hakka), aga võiks ju.
* nuti väljalülitamine – pea kõik nutikellad ja aktiivsusmonitorid reklaamivad end võimalusega ühilduda mobiili ja selle rakendustega. EI EI EI, ma ei taha seda, mistõttu ma loodan, et see ei ole miskit automaatset, mida ei saa vältida.
* firma – paratamatult annab tuntum nimi ka kindlsutunde kvaliteedi osas, olen seda liiga valusalt enda nahal tundnud. Enne uurima asumist olin kuulnud Garminist ja Fitbitist, kuid tuleb välja et erinevaid firmasid on veel. Minule on siiski silma jäänud pigem nende tooted.

Kuna minu tööandjal on suur hüvitiste pakett ja üks osa sellest hõlmab cashback’i saamist, siis uurisingi peamiselt ühe poe kodukalt nende kaubavalikut. Valikusse jätsin vaid need variandid, kus funktsionaalsus oli 100% esindatud. Lisaks mõõtsin kodus oma randme ümbermõõdu ka, mis võib-olla aitab valimisele/välistamisele kaasa.

WITHINGS Steel HR 36 – Vot välimuselt oleks see just see õige, tume ent samas mitte ainult musta värvi. Punane kuld lisab mõnusat naiselikkust juurde. Lisaks veel nahast rihm ja külalltki vastupidav aku ning ei ole piisavalt nuti. Aga hind on seal pigem maksimumi juures, puutetundlik ekraan puudub ja alarmi ka ei ole. Samuti on kirjas, et suurus on small, aga ei ole täpsustatud, mis mõõt sellele vastab. Minu ranne on vist pigem large.

Fitbit Charge 3 – minu jaoks ei ole välimus nii atraktiivne, kuigi värvid on mõnusad. Rihm on polüestrist, aku kestab kuni nädala, alarm puudub. Samas ekraan on puutetundlik. Rihma saab ka valdia kahes suuruses, seega iseenesest ju sobiks.

Garmin Forerunner 35 – no see on täielik spordikell ja kohe üldse ei sobiks kontoris käimiseks, või noh minule ei sobiks. Rihma materjali ei ole täpsustatud ning just vaatasin, et distantsi ei mõõda see ka. Ainult nuppudest saab toimetada, samas aku peaks üle nädala kestma. Hind on muidugi eriti mõnus, see vist oligi odavaim variant, mis ma leidsin, et võiks. Suurus ka universaalne. Aga ma hetkel kaldun arvama, et pigem ei. Miks ma selle üldse siia nimekirja jätsin?

Garmin Vivomove HR Sport – minu kõige lemmikum, kuigi välimuselt sümpatiseerib rohkem SEE kombinatsioon, aga too on selles poes otsas. Minu jaoks täidab kõik kriteeriumid, isegi rihma suurus oleks ok … aga no valge ei ole minu teema, ma juba kujutan ette, kuidas see värvus määrdub kergelt. Lisaks on musta-roosa versioonil alarm ning funktsionaalsust rohkem, kuigi see ei ole määrav. Heh, ma olen ka üleni musta endale ära märkinud. Ühe teise poe lehel on SELLINE* versioon, kuid ma kahjuks ei loe välja, kas see on ikka sama kell. Imelik selles suhtes, et kui ongi sama kell, siis ühes poes on otsas aga teises mitte, mõlemad ju suht tuntud ketid.

Fitbit Versa Lite – jällegi kell, mis iseenesest ju täitab tähtsamad kriteeriumid ning mulle meeldib, et ekraan on ruudu kujuline. Aga samas kas ta sobiks kontori keskkonda. Lisaks aku peab päris vähe aega vastu

FITBIT Versa Special Edition Smartwatch – hm, pm ju sama mis eelmine, aga hinnavahe on korralik.

Igaks juhuks vaatasin ringi ka ühe teise poe kodukal ja näiteks, mis mulle üldse ei meeldi, on eriliselt väljaulatuvad nupud nagu SELLEL kellal, milleks? Muidu ju täitsa armas ning soliidne kell. Samuti tundub see punane kuld olevat väga pop värv, sest need kellad maksavad koheselt ka rohkem või on laost otsas.

Kino on muidugi selles, et kui seda postitust paar päeva tagasi kirjutama hakkasin, vaatasin kõik eksemplarid uuesti üle ja ei tundunud nii hullud enam ükski neist, et täitsa nagu valikut on 😀 Siiski suutsin eile oma otsuse lõpuks ära teha ning ostsingi ära Garmin Vivomove HR Smart Watch’i, just selle siin. Tegin tellimuse piisavalt hommikul, et juba pärastlõunal tuli teade, et saan poodi sellele järgi minna. Ning tüüpilise minana hakkasin kahtlema, kas sai ikka õige valik tehtud 😀 Mitte et ostuhetkel oli nii tulikindel, et see on just see õige. Esmalt mõtlesin, et oleks võinud Vivomove HR Sporti musta-roosakullaga variandi ikkagi amazonist ära tellida, sest see oli ju mu esimene valik ning funktsioone oli rohkem. Ning issand, äkki Smartil ei saagi rihmasid vahetada nagu Sportil saaks – tõeline maailma lõpp, onju 😀

Igatahes, esmamulje on kellast ainult positiivne ning eks ma mingi hetk ka kirjutan kuidas meie ühtesulandumine Smartiga edenes.

 

One thought on “Mida siis ikkagi valida

  1. Pingback: Garmin Vivomove HR Smart Watch – Elu on seiklus … Anna võimalus enda omale !

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s