Puhkus Eestis

Olime just Noorhärraga Eestis puhkusel, sellest ka vaikus siin lehel. Ma lihtsalt võtsin endale vabaduse arvuti taga võimalikult vähe olla ning pigem hetke nautida. Selles olin kindel, et kokkuvõtva postituse teen, kuid alles koju tagasi jõudes. Tegelikult on lisaks niisama kokkuvõtvale postitusele mul mõttes teha lisaks kaks postitust veel just tänu sellele, et ainestikku on – reisimine Finnairiga ja rutiini olulisus Noorhärra elus. Aga kõigepealt meie 10 päeva kodumaal.

Ma olin seekord isekam ja võtsin endale päevasid, kus ei teinud midagi. St. et ma ei jooksnud ringi, et inimestega kohtuda, sest ma olen seda enne teinud ja Inglismaale tagasijõudes veelgi väsinum olnud. Eestis on hea ja veel parem on kohtuda inimestega, kuid ma tahan ikkagi puhata ka 🙂 Nii sattuski terve puhkuse ajal olema kaks täispikka kodus olemise päeva, kaks päeva, kus käisin ainult õhtul kuskil ja kaks päeva, kus olime pärastlõuna kodus. Ja see oli nii hea, istuda verandal ja lugeda ajakirju ning teha koos Noorhärraga lõunauni. Või istuda verandal ning lobiseda emaga elust ja olust. Või käia Noorhärraga metsas jalutamas ning nautimas värskeid mustikaid ning jõhvikaid, sekka kihutada läbi lompide ning sulistada külmas karjäärivees. Sama mõnusad olid õhtused grillid terrassil kuuma sauna ja sooja tünnisaunaga. Või rulluisuring üle mitmete-setmete aastate. Ma tõesti nautisin perega koosveedetud aega, isegi kui see oli  surnuaeda külastamine (nüüdseks ei ole enam ühtegi vanavanemat mul alles ja käisin kõigile küünalt viimas). Ehk ma tõesti tundsin seekord, et puhkasin.

Seekordne külastus oli mõnus segu vanast ning uuest. Näiteks käisime üle mitme suve taaskord kalapüüdmas, sedakorda Viikingite külas. Sattusime sinna küll laupäeva pärastlõunal ekspromt korras ning algul tundus vaba laua saamine võimatu missioonina, kuid meil vedas ning veetsime mõnusad mitu tundi seal. Samuti käisime laupäevasel päeval Loomaaias. Ilm oli mõnusalt soe ja päikeseline ning inimesi päris palju, kuid ometi jätkus ruumi kõigile jalutamiseks ja uudistamiseks. Kahjuks ei jõudnud me tervet ala läbi käia, kuid uuenenud jääkarukoopa nägime ära. Haapsalu oli nagu ikka väike, aga armas. Sedakorda käisime ka rong Peetrikesega sõitmas, mis viis meid mööda tänavaid, kuhu muidu ikka naljalt ei satu ning nägin seda linnakest uue nurga all. Noorhärra nautis oma sugulasega nii rattasõitu kui ka mänguväljakut. Tore oli näha vanemat sugulast Pärnus ning lihtsalt istuda ja lobiseda. Ma ei satu tihti sinna kanti just seetõttu, et võtab see külastus ikkagi päevakese. Eestis olles tundub ju alati, et no ei ole lihtsalt piisavalt palju päevi kohalolemiseks, mistõttu proovingi iga kord külastada kas Pärnut või Tartut. Emaga veetsime mõnusa õhtupooliku “Komeedis” söömas käies ning seejärel Artises mõnusat naistekat “Guernsey Kirjandus- ja Kartulikoorepiruka Selts“, vaatamas – selline lihtne film, kus sai nii naerda kui ka pisardada. Ja muidugi oli tore sõbrannadega veedetud õhtu täis avameelsust ja head eesti snäkki.

Uue asjana sai sel korral külastatud rullmassaaži, mis alguses tundub imelik, siis valulik ja lõpuks hoopis mõnusa treeninguna. Ning tõesti mu lihased valutasid mitu päeva hiljem, aga see ei olnud tüüpiline lihasvalu peale trenni, vaid pigem nagu oleks sind korralikult muditud. Samuti külastasin esmakordselt Kalju lava ning sain korraliku kõhutäie naerda Indrek Taalma nalju kuulates. Kalju lava ise ja selle ümbruskond jättis hästi hubase ja meeldiva mulje. Mulle meeldis eriti kuidas oli lahendatud lava ja publiku asetus ning et saad nautida samaaegselt nii kõhutäit kui kontserti.

Tagasi Inglismaale jõudes tundsin end tõesti puhanuna ning täis energiat uutele (tööalastele) väljakutsetele vastu minna (oh, siit saab veel urrde idee uues postituse tarbeks). Muidugi oli kohti kuhu ma ei jõudnudki ning inimesi keda ei näinud, aga see juba kord on paratamatus. Pileteid bronnides jääb mulle alati algselt mulje, et nii palju aega on olla. Siis hakkan vaikselt planeerima, mida teha ja kuhu minna ning äkitselt on pea kõik päevad plaanidega sisustatud. Mul on vaja minna Eestisse pikemaks ajaks kui 10 päeva …

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s