Hinnamääramine UK moodi :)

Kui on miskit, mis minu arust on vägagi tarbijasõbralik (see, et siiski soodustatakse pigem ületarbimist on tegelikult see negatiivsem pool), on need hinnad UK-s. Just selles mõttes, et jah toiduhinnad on üldjuhul sarnased, kuigi on nii lihtsamaid/oma brände müüvaid kaupluseid kui ka neid eriti peeneid kohti. Ja nii on peaasjalikult kõikide valdkondadega – sul on erinevad hinnakategoorias nii riide- kodutarbe ja pudi-padi poode. Eestis tundub see olukord veidike monopolistlikum olema. Ah ma parem ei hakka ennast jälle üles kruttima teemal “hinnad Eestis”. Lõpetan vaid näitega elust enesest – sõbranna soovis oma lapsele potitreeningupükse (ehk aluspüksid, mis seest saavad märjaks, kuid on kaetud väljast materjaliga, mis ei lase vedelikul edasi imbuda). Eestis oli üks püksipaar müügil hinnaga üle 20 euro, mina tõin talle kaks paari 15 euroga (!) jah, see minimaalne kursivahe on juba sisse arvestatud.

Aga just lastega seoses olen kogenud kaks korda, kus hinnapoliitika ehk selle määramine vanuse järgi on pannud mind muigama. Esimest korda juhtus see siis, kui Noorhärra sai aastaseks. Kuna tegemist oli nädalasisese päevaga ja mina veel kodune, otsustasin, et lähme mängumaale ja siis kuhugi kohvikusse istuma. See viimane muideks oli minu kingitus … minule tähtsa päeva puhul 🙂 Läksime ühte suuremasse kohta, kus ennegi käinud olime ja kus olin kogenud, et talle meeldib. Ma teadsin, et sissepääsu eest peab hakkama mingist vanusest maksma, kuid ei olnud selle hetkeni veel detailidele tähelepanu pööranud. Sisenemisel küsiti minult 4 naela ehk täishinda. Natuke seletamist ja minu poolset imestamist, et lapsel sünna, ta saab aastaseks, kui oleksime eile tulnud, siis oleksime veel tasuta saanud, et kas peame ikka maksma, saime lõpuks ikkagi maksmata sisse. Aga näedsa, jäime ilma hinnas sisalduvast ubadest ja röstsaiast (HA HA HA, Noorhärra ei teadnud sel hetkel, et on olemas selline asi nagu sepik/sai ja seda saab röstida. Lisaks olime kodus just kõhud täis söönud). See selleks. Mis mind imestama pani, oli et kui laps on nt 11 kuune ja ütleme, et käib, roomab ning mässab megalt ringi, siis sa ei pea maksma. Aga kui ta on nt just saanud aastaseks, siis maksad täiega. Kuigi tol hetkel nt Noorhärra veel ei käinud. Praegu just vaatasin nende kodukat, et täpsustada, mis hinnad on ja selgus et 1-4 aastased maksavad sama hinda, aga nad ei suuda ju samal tasemel mängutoas olevaid asju tarbida. Kas poleks mõistlikum, ma ei teagi, vastavalt vanusele astmeliselt hinda määrata – a la kuni aasta tasuta, 1-2 aastased nt 2 naela, 2-4 aastased 4 naela ja suuremad siis veel rohkem. Muidugi ei tapa mind ega mu rahakotti, kui aastane ja neljane sama hinda sissepääsu eest tasuma peavad, lihtsalt kentsakas veidike minu arust.

Ja teine teema, juuksuriteenud. Noorhärra sai just 11-kuuseks, kui läksime  esimest korda juukseid lõikama. Miku uuris ja leidis salongi, mis spetsialiseerub ainult pisikestele lastele ja on vastavalt ka dekoreeritud – a la mängunurk, väike telekas multikatega, kaks autokujulist juuksuritooli. Väga vahva koht. Ja mina jäin väga rahule kuidas temaga käituti ja kui kannatlik ja lapsesõbralik too juuksur oli, kuigi Noorhärra pea liikus ikka palju igatepidi. Igatahes, hakkan siis maksma ja küsitakse lapse vanust. Jällegi on neil hinnakiri vastavalt lapse vanusele, mitte näiteks juukse pikkusele/tihedusele, kui palju tegutsema pidi, kui kannatlik laps oli jne. Laste juuksekasv ja tihedus on ju nii erinev, lisaks see kas nad lasevad lõigata ja kui hästi end üleval peavad. Jällegi, hind ei tapa mind, aga hinnapoliitika pani muigama küll.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s