Naastes tagasi töömaailma

Homsega saab läbi minu täisnädal uuel ametipostil. Tegelikult alustasin juba eelmisel kolmapäeval, aga noh esimene päev oli selline formaalsuste täitmine ja siis oligi ainult kaks korralikku tööpäeva. Et mingit muljet kui sellist veel tekkida ei saanud. Selle nädala lõpuks on juba pilt veidike selgem.

Kuigi Noorhärra on vaid 16 kuud vana, siis oli üpris kindel, et võrreldes Eestiga pean ma tööle tagasi minema ikkagi tunduvalt varem. Kirjutasin mingi hetk UK süsteemist siin ning ega nüüd mingeid muudatusi küll vahepeal tekkinud ole. Kui, siis valmistas meile Mikuga vahepeal tuska see, et oleme kogu UK-s elatud aja korralikud maksumaksjad olnud (mina 3 aastat, tema a la 20) ja nüüd, kui oleksime tahtnud vb natukest toetust, kuna mina töötu olin, siis meile seda ei võimaldatud, sest leibkond teenib niigi hästi :S Samas on neid, kes on ennast nii toetustemaailma sisse söönud ja ei kavatsegi ise teenima hakata. Ebavõrdsus?!? Ah mis ma ikka siin pläman sellest, pigem on meil ju kõik hästi 🙂

Igatahes, muljed, muljed. Need on ainult positiivsed. Esiteks, enda normaalse mõistuse ja terve närvikava huvides oli eelkõige mulle endale vajalik kodust välja saamine. Ei, mulle meeldib oma lapsega koos olla, mulle meeldib ka koduperenaine olla, aga 24/7 seda teha ei ole minu jaoks. Mul on vaja olla keskkonnas, kus ma saan ise olla, omi asju teha, mitte kellegi järgi joosta või koristada või süüa teha, saate aru küll. Ma niigi mõtlen aegajalt, et vist ikka tabas ka mind mingil (leebel) määral sünnitusjärgne depressioon, aga sellest võib-olla kunagi hiljem. Seega, ma saan hommikul üles tõusta, ennast korda panna, ja sõita tööle, kus ma olen kolleeg ja täiskasvanud inimene, kus ma saan ennast tööalasest tõestada. Ja olen selle läbi ise rahulik ja suudan ennast 110% pühenduda perele, kui olen õhtuti kodus. Ma ei ole närviline, pahas tujus, nähva kellelgi, kaota kiirelt kannatust. Ma tunnen ennast jälle … inimesena.

Mis töösse endasse puutub, siis tegu on hetkel tähtajalise lepinguga kuueks nädalaks, kuid suure tõenäosusega (kui ennast tõestan) muutub see tähtajaliseks. Miku ütles, et nüüd tööandjad pigem praktiseerivadki seda, et võtavad kellegi agentuuri kaudu tööle nö. katseajaks, sest kui miskit ei sobi, saab kohe ja kiirelt lepingu üles öelda. Igatahes, mina tunnen end väga optimistlikult, sest siiani ollakse minuga rahul ja juba on mainitud võimalikku permanentset lepingut. Lisaks meeldib mulle firma ise, sellised pisikesed asjad, mis kohe silma jäid võrreldes eelmise kohaga. A la kolmapäeviti on tasuta puuvili kõigile; köögis ON piisavalt tasse/klaase/nõusid, et ei pea oma isiklikke varusid kaasas kandma; kohvi ja tee valik on lai; kontoris käib päevasel ajal koristaja, kes hoolitseb kööginurga ja vetsude puhtuse eest; täna jagati nt kõigile töötajatele munadepüha šokolaadi (ja mitte mingit kirbukakat, vaid korralikud pakid) jne. Ehk ma tunnen seal firmas, kuidas oma töötajaid väärtustatakse ja nendest hoolitakse. Eks see ole ka suure firma võlu, et omanik ei ole nii ninapidi asjade juures ja hoia igal kulureal piinlikult silma peal.

Täna koju sõites jäin mõtlema sellele, et kas tõesti on pooleteise aastaga liiklustihendus väga palju halvemaks muutunud või loebki see, mis kell sa sõidad, lausa minuti täpsusega. Ennevanasti lahkusin kodust umbes 6:45 ja sõitsin koju tagasi 4 aeg. Liiklust oli, aga ei mdiagi hullu. Nüüd hakkan tööle sõitma poole kaheksa aeg ja tagasi koju tulen viie paiku. Ning on üks kindel suurem tee, mille ümbruses tekivad pudelikaelad. Ennevanasti oli see suur tee minu sõitmise ajal ka liiklusega kaetud, kuid mitte nii hullult. Ma kaldun arvama, et on tekkinud juurde nii autosid kui ma ise sõidan ka rohkem tipptunni ajal nüüd …

Advertisements

One thought on “Naastes tagasi töömaailma

  1. Pingback: Olen ametlikult tagasi tööl – Elu on seiklus … Anna võimalus enda omale !

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s