Pulma minek inglaste moodi

Meid ootab järgmine nädalavahetus ees pulma minek, abiellub Miku hea sõber. Minu jaoks on see teine pulmaskäik terve Saarel olemise aja ning kuna eelmine toimus jõulude paiku, on suht hästi veel meeles, kuidas käivad ettevalmistused just külaliste leeris. Ettevalmistuste all mõtlen enda sättimist pidulikuks ürituseks. Olgu siinkohal mainitud, et brittide pulmapäev jaguneb justkui kaheks – kõigepealt on intiimsem ja pidulikum laulatustseremoonia, kuhu kutsutakse ainult lähedasemad sugulased ja tuttavad. Pärast seda on veidike hingetõmbepausi ja õhtul läheb peoks, kuhu kutsutakse lisaks väga lähedastele kõik ülejäänud sõbrad/tuttavad/sugulased. Ehk kui tseremoonial osaleda, siis ollakse hästi pidulikult riides, peol osaledes veidike vabamalt. Kui sa oled naine, siis vahet pole kas osaled mõlemal või ainult peol – üleslöödud pead sa ikkagi olema 🙂 Meie oleme oodatud sellele õhtusele peole.

Tahangi kirjutada sellest, kuidas minu jaoks on siiani harjumatu KUI palju tegelikult väljanägemisele siin rõhku pannake – seda nii igapäevaselt kui ka tähtsamate sündmuste puhul. No tegelikult tähtsamate sündmuste puhul on ju arusaadav, et üles ennast lüüakse, kuid isegi selle detailsus ja “vajalike” protseduuride nimekiri on minu jaoks pikk. Ses suhtes et … kui ma väike olin ja pisikestele tüdrukutele jagati seda naiselikkuse geeni ja ilu meel, siis mina ilmselt turnisin puude otsas ja mängisin luurekat. Muudmoodi ma lihtsalt ei oska seletada enda vastumeelsust igasugusele shoppamisele, vidinate otsimisele ja kombineerimisele ning üleüldiselt detailide tähelepanemisele ja sobitamisele, mis puudutab väljanägemist. Ma lihtsalt ei oska mõelda, et mida teised küll mu riietumisest arvavad, aga vot üha rohkem tehakse mulle selgeks, et mul ei tohiks tegelikult suva olla, üldse. Ei, ma ei käi paljalt ringi või jäta ennast/pead päevadeks pesemata, ma suudan isegi igapäevase meigi endale näkku joonistada, kuid et kohalike pidulike standarditeni küündida, pean kasutama profesionaalide abi 😀

Igatahes, mai alguses sai kinni pandud endale aeg ilusalongi, et keegi minu juuksed ja näo ilusaks teeks. Iseenesest seda protsessi ma ilmselt naudin vägagi. Siis, et mitte viimasel hetkel paanikas mööda maja ringi joosta ja nutta (reaalsete pisaratega), et mul ei ole midagi selga ja jalga panna, seisin oma riidekapi ees juba selle nädala esimeses pooles ning koos Mikuga sai kleit välja valitud.  Ahjaaa … kui ma Eestis pulma läheks (ja ma olen seal ikka mitmeid kordi käinud, viimati eelmisel suvel), siis ma ilmselt leiaks eelmise päeva õhtul endale kapist midagi selga, hommikul käiks pesus ja teeks näo pähe ning olekski nagu vinks- vonks. A ma ei tea, äkki kodumaa standardid on ka muutunud ja nüüd veedavad Eesti neiud ja daamid ka tunde ilusalongis enda sättimiseks … Muideks, üldjuhul on siin kombeks suurte tähtpäevade jaoks uus kombo riietus-jalanõud osta, küll mul vedas, et too kleit mis üle aasta tagasi ostetud sai veel hinnasiltigi kandis. Õnneks olid mul isegi kingad kodus olemas, küll juba mitmeid kordi kasutatud, mis nagu sobisid kleidi juurde. Jakki Miku arvates mul vaja ei ole, sest noh suvi (!!!!) ja puha. Eks me näe. Et ennast kindlamalt tunda, palusin oma sõbranna arvamust, et kuidas ma ikka välja näen, sest tema on siin minust oluliselt kauem elanud ja teab, MIS standarditele vastata tuleb.

Seega, eile hommikul ajasin kleidi selga ja kindad jalga ning seisin tema ette. Too kooslus sobis, seega põhiline on mul olemas. Ja siis hakkas pihta – kas sa jaki paned peale, millise jaki? Kleit on mul musta-punase kirju, natike valget ka, kuid pigem selline tume (jep, pulmas tume kleit on OK), seega valikus on kas valge või must, ise pooldan valget, et mitte liiga matuselik välja näha. Selleks aga et näha, kumb kleidiga paremini sobib, arvas sõbrants, et peaksin proovima neid KOOS kleidiga, a ma olin tolle juba seljast võtnud. Seega see kombineerimine jääb hilisemale ajale. Edasi, aga millist kotti ma kasutan, millised ehted panen, kas ma olen mõelnud ka juukseehte kasutamisele 😀 😀 😀  Dsiisas, liiga palju detaile, millele ma ei oleks iial tulnud. Õnneks, on minu ehete kogu märkimisväärne ja sealt leidsin endale ka komplekti mis sobib. Kui ma praegu mõtlen, siis paanitsemiseks nagu ei olegi põhjust. Aga, eile käisime veel linnas niisama poodlemas ja paari muud asja otsimas … Ja jätsin endale meelde vaadata nii ehtekomplekti kui midagi juustesse, noh nii igaks juhuks …

Kuna kleidil on peenikesed õlapaelad, on alla vaja õlepaelteta rinnakaid. Jube hea vabandus endale uus pesu osta. Sõbrants andis aga hea soovituse vaadata push-up kleidi alla, sest eks efekti annaks see ilusti juurde ja minu partii on veidikene vormi muutnud pärast ühe Noormehe söögialauaks olemist 😀 Ja sealt edasi tuli mõte, et kuna ma ei ole ka oma beebikilodest täitsa lahti saanud, võiks vaadata korrigeerivad püksid kleidi alla, kuna too ise on suht liibukas. Oleks ma teadnud mida tähendab endale väga sobiliku ja korrigeeriva/ülestõstva pesu vaatamine, ma oleks juba heaga jätnud selle nädalavahetuseks ja läinud lapseta. Mainiks siinkohal, et neid kahte eset hakkasime otsima alles pärast paaritunnist linnas olekut, mitte kohe.

Kõige esimeses poes ainult vaatasin, et mida saadavalt on, proovimiseni isegi ei jõudnud. Teises poes leidsin paar õlapaelteta rinnakat ja mõned paarid korrigeerivaid pükse, nii palju nutti mul oli, et ka kleit endaga poodi kaasa võtta. Õnneks oli Noorhärra sel hetkel magama jäänud, seega ma võisin proovikabiinis mässata. Kõigepealt püksid – S oli mulle ilmselgelt väike, kuigi jalga ma nad tõmbasin, ilus siiski ei paistnud välja. M suurust neil ei olnud ja L ei andnud enam vajalikku efekti.  Kolmest valitud rinnakast üks isegi oleks loosi läinud, KUID tal ei olenud push-up efekti ja osta lihtsalt ostmise pärast ei ole hetkel minu rahakotil võimalik. Lootusest korralikku efekti saada proovisin siiski neid S pükse ja rinnakat, aga noh seljale jäi ikka nii nii tobe volt, et see oleks lausa kole olnud ja silma riivanud. Jalutasime seega edasi.

Läksime Debenhamsi, kus sõbrants tahtis mulle näidata, millised rinnakad ta kunagi endale pulmakleidi alla ostis ning millega ta väga väga rahul oli. A me tegime selle vea, et jalutasime kingaosakonnast mööda … ja seal olid aled 😀 Kas ma mitte ei öelnud, et mul kingad olid olemas. Aga noh, seal olid ju aled ja nii ma proovima hakkasin. Ühed nahatooni oleks peaaegu isegi ära ostnud, kuid jällegi osta ainult ostmise pärast ei ole hetkel minu jaoks. Oleks ma leidnud nt mingid punased või veidike roosakat tooni, mis oleks täpselt kleidi mustriga kokku läinud, siis oleksin ilmselt uued kingad endale leidnud. Sest vot mul on see teema, et kuigi mu jala number on 38, siis on ta suht laia liistuga, et kui ma midagi endale sobivat leian, on mõistlik ära osta. Ja ühel naisel ei saa ju kunagi olla liiga palju kingi kodus 😀 Veetsime kingades korraliku aja, et Noorhärra jõudis vahepeal juba üles ärgata ja ilmselgelt pettunud olla, et me IKKA VEEL poodides olime.

No selge, pesuosakonda siis. Korrigeerivaid pükse oli rohkem ja erinevas toonis, nii et võttis aega enda suurus leida. Ja seal samas kõrval olid nö kogu keha trimmivad bodyd, millel sai õlapaelu ära võtta, minu jaoks väga oluline tingimus. Võtsin mõned suurused ka neid kaasa. Lõpuks, need imelised push-up rinnakad ning proovikabiinide poole me suundusime. Otsustasin esmalt neid kogu keha trimmivaid bodysid proovida, sest rinnaka-püksikute kombo oli mul ju mingil määral proovitud. Vot ja nüüd oli päeva nali – inimese jaoks, kes EI OLE enne trimmivaid riideesemeid vajanud ega proovinud, on nende selga saamine omaette trenn. Ausalt, ma ajasin seda ühte bodyt selga vähemalt viis minutit ja siis ka ei olnud ta ilusti seljas. Mõtlesin juba alla anda, kui avastasin, et jalgevahel on vist trukid põhjusega 😀 Sest jah, ma vedisin seda body alt üles endale selga ja imestasin, et no väga väga tõrgub vastu. Kui ma siis ülevalt alla hakkasin seda ajama, olin suht võhmal ning keha veidike niiske tõmblemisest (poes oli suht soe), et see body tegi kõike muud kui ILUSTI selga sobitus. Ma olin mõttes sõimelnud juba pea kogu proovimise aja, aga no siis lendas üks F-tähega sõna ka mu huulilt. Lõpuks ma selle body selga sain, vist isegi oli OK ja andis efekti, aga kleiti ma enam selle peale panna ei viitsinud. Mul oli kopp ees shoppamisest, riietest, proovimisest, enda peeglist nägemisest. Liiatigi tegi Noorhärra aegajalt häält ning mul oli seljataga järjekordne erakordselt varajane äratus. Seega nende imeliste push-upide ja püksikute kombo proovimiseni ma ei jõudnud. Ma tahtsin minema ning otsustasin, et tulen laupäeval (täna) üksi tagasi, et rahulikult ja äkki mõne proffessionaaliga koos mulle midagi sobilikku välja vaadata.

Täna on laupäev, mis te arvate kas ma läksin poodi. EI EI EI, sest ma EI VIIIIIITSINUD, sest tegu on ju shoppamisega. Õues on täna erakordselt soe ja päikeseline, seega ma eelistasin minna Noorhärraga jalutama ja mänguväljakule, et ise päikese käes olles oma päevitusrante veidike ühtlustada. Eks selle pesu ma endale vaatama pean, õnneks on meil veel nädal aega ja ma olen ju kodune ema. Ehete kohapealt ma nii väga isegi ei tõmble …

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s