Siis kui me kohtume tuttavatega

Meil käisid mõned nädalad tagasi külas Ingvar ja Airi. No meil külas on veidike ülepingutatud, sest saime nendega tegelikult kokku Hopetounis, kus tutvusime kohaliku kohviku menüüga (einoh, mitte miski koht saa Hopetounis vastu pubis pakutavale. See on ainuke normaalne söögikoht siin) ja sõitsime natuke kohalikus rahvuspargis ringi. Ingvar ja Airi on tegelikult pikemal roadtripil, sest nende 6 kuud töötamist sai läbi ja nüüd tahavad näha maksimaalselt WA-d, et oma teine aasta idakaldal veeta. Algul oli meil plaanis, et saame neile ka öömaja pakkuda, kuid meil sattus siis just olema kiirem tööaeg. Seega edasi mõned pildid meie tollepäevasest seiklusest.

Fitzgerald Natural Park

DSCN6665

DSCN6673

DSCN6680

DSCN6683

DSCN6684

 Miku teeb selfiet Ingvarist kes teeb selfiet 😀

DSCN6691

DSCN6686

 

PS! Tegin oma unistuse teoks ja ostsin lõpuks maci. Nii igatsesin seda alates hetkest, mil eelmine masin otsad andis, pea poolteist aastat tagasi. Lisaks on need masinad siin märgatavalt odavamad kui Euroopas. Alguses oli küll plaan osta MacBook Pro, kuna see oli mul ka enne, ta on suurema ekraaniga (Asuse pisike ekraan hakkas vaikselt juba silmadele mõjuma) ning minu jaoks oluline – tal oli cd-lugeja olemas. Uued Pro-d maksavad siin 1300-1400 kohaliku ringis ja natuke kahju oli seda summat välja käia. Nii aina ootasin ja ootasin ning lootsin jõuludeaegse allahindluse peale. Jutustasime samast teemast ka Ingvariga ning tema soovitas vaadata Apple kodukalt Certified Refurbished ehk pm on tegu masinatega, mis ei ole küll uued uued, kuid nad on miskipärast toodud Applele tagasi, siis korda tehtud ja odavamalt müüki pandud. Nii jäi mulle silma ühel päeval hoopis MacBook Air, millel oli 13,3 tolline ekraan (ehk sama suur kui Pro), tehnilised näitajad sama head kui Pro-l, esmakordselt välja lastud aprillis ehk 6 kuud vana ning hind 1019 kohalikku. Kiire netituur näitas, et välised cd-mängija/lugeja saan osta u 40 kohaliku eest, seega tellitud ta sai. Nüüdseks on Air mul juba paar nädalakest käes olnud ja mul ei ole lihtsalt sõnu – ma olen nii superrahul, et omale uuesti Maci soetasin. Juba karbist välja võttes nägi ta välja nagu uus, see siiamaani lõhnab nagu uus masin (macil on selline väga spetsiifiline lõhn), ta on nii kerge, ja kuna tegu on kasutatud masinaga, siis oli siia peale pandud korralik kogu erinevaid programme, mida igapäevaseltki vaja on. Ehk minujaoks jäi kohe ära installimine (no ma saan sellega hakkama, kuid eelistan juba kasutusvalmis masinaid) Seega tarkvara peale ma hetkel raha kulutama ei pea. Hiirefunktsioon kahenäpuga – see tuli nii automaatselt, et nagu oleks seda ka Asuse peal kasutanud (maci kasutajad teavad, millest räägin). Isegi Miku hakkas mõtlema endale ka üks soetada, kuigi siiani on ta pigem hoidnud eemale Apple toodetest. Muidugi olete juba näinud, et minu tekstides on täpitähed tagasi. Harjumatu ta ju on numbrite asemel jälle tähti kasutada, aga ma harjun. Nagu ka sellega, et mõndasid sümboleid pean katseeksitus meetodil leidma, sest kuigi klaviatuuriseade on eesti tähestik, siis klaviatuur iseenesest on siiski Ozzydele kohandatud. Ja mis kõige parem, kuna ma ilmselt lahkun siit maalt lähima 60 päeva jooksul, saan taodelda nn arvuti käibemaksu ka tagasi. Win Win! Ja muidugi, hakkasin kohe iMoviet näppima. Esimesed katsetused juba tehtud ka … ja n2oraamatuski kohe üleval.

PPS! Tegeleme vaikselt oma maise vara kokkukorjamisega. Ehk siinne töökoht jääb meile viimaseks ning selle lõppedes pühime ka Austraalia tolmu jalgadelt. Nagu ikka, oleme suutnud siin oldud ajaga endile mammonat koguda. Paar päeva tagasi, kui tegelesime suuremat sorti koristustöödega, sorteerisime ka välja asjad, mille paneme jällekord merepostiga Euroopasse teele. Kasti ei tundunud nii palju asju saavat, kuid kurja kui raske ta jälle on 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s